Piotr Michalski bohaterem Kutna

MKS Kutno wygrał z Lechią Tomaszów Mazowiecki 1:0 w szlagierowym spotkaniu 18. kolejki III ligi łódzko-mazowieckiej. Miejscy tym samym odrobili dwa punkty do lidera Warty Sieradz i powiększyli swoją przewagę nad tomaszowianami. Zwycięskiego gola zdobył w 88. minucie Piotr Michalski.

Przez większą część spotkania z boiska wiało nudą. Obie drużyny zdawały sobie sprawę z rangi meczu i skupiły swoją uwagę na grze defensywnej. Optyczną przewagę posiadali podopieczni Pawła Ślęzaka, którzy kilkakrotnie zagrozili bramce bronionej przez Artura Holewińskiego. Lechia miała jednak szczęście, a Miejskim brakowało zimnej krwi. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się remisem 0:0 fatalny błąd popełnił Andrzej Dolot. Obrońca Lechii stracił piłkę na własnej połowie. Gospodarze wykorzystali ten prezent i zdobyli zwycięskiego gola. Jego autorem był Piotr Michalski, który utonął w objęciach kolegów.

MKS Kutno – Lechia Tomaszów 1:0 (0:0)
Bramka: Piotr Michalski 88

MKS Kutno: Sokołowicz – Grzybowski, Mucha, Przemysław Michalski (60′ Kubiak), Żółtowski – Klepczyński, Piotr Michalski (89′ Grzegorek), Mitura, Szyc (90′ Rogala) – Gorczyczewski (60′ Znyk), Płacheta.
Trener: Paweł Ślęzak

Lechia: Holewiński – Matysiak, Dolot, Milczarek, Król – Cyran, Witczak, Iwańczuk (72′ Pogorzała), Mirecki, Kubiak (62′ Stańdo) – Rakowski (51′ Potakowski).
Trener: Aleksandar Majić

Sędziował: Dominik Cipiński (Skierniewice).

Źródło: miejscy.pl, lechia1923.pl, własne