Pewna wygrana Pogoni Rogów

Na taki mecz długo czekali kibice Pogoni Rogów. Od nieoczekiwanego zwycięstwa z KKS Koluszki drużyna z Rogowa wywalczyła w sześciu kolejnych spotkaniach tylko jeden punkt i spadła na ostatnie miejsce w tabeli. W 14. kolejce Pogoń wygrała jednak gładko w Krośniewicach.

Mecz z Koluszkami (na boisku 0:1) został jednak pierwotnie zweryfikowany jako obustronny walkower i tym samym sytuacja rogowian w tabeli przed spotkaniem z Krośniewianką była bardzo trudna. Pogoń jechała do Krośniewic z ogromną wolą walki o zwycięstwo. Już do przerwy goście prowadzili 4:1, aby w drugiej połowie dodać jeszcze jedno trafienie. Po dwie bramki zdobyli w tym spotkaniu Kamil Mirowski i Dawid Kowalczyk, a jedną bramkę strzelił także Miłosz Kopeć. Dobry mecz zaliczył również Roman Kowalczyk, który popisał się trzema asystami. W ostatniej kolejce rundy jesiennej rogowianie zagrają na własnym boisku z LZS Justynów i w przypadku zwycięstwa mogą opuścić ostatnie miejsce w tabeli. Zespół z Rogowa liczy także na przywrócenie wyniku z boiska ze spotkania z KKS Koluszki. Tą sprawą ma zająć się Komisja Odwoławcza ŁZPN.

Krośniewianka Krośniewice – Pogoń Rogów 1:5 (1:4)
Bramki dla Pogoni: Dawid Kowalczyk 2, Kamil Mirowski 2, Miłosz Kopeć

Pogoń: Cieplucha (80′ Swęd) – Mistygacz, Janowski, Szymkowski, Artur Kowalczyk – Kopeć, Dawid Kowalczyk (65′ Pastryk), Roman Kowalczyk, Ziółkowski, Mirowski – Lubczyński.
Trener: Kornel Błażejewski

Źródło: pogonrogow.futbolowo.pl