Patriotyczny mecz w Brzezinach

Na stadionie miejskim w Brzezinach odbył się mecz sparingowy występującego w Łódzkiej Lidze Deyna Startu Brzeziny z drużyną oldbojów TKKF Relaks Brzeziny. Lepsi okazali się starsi piłkarze, którzy wygrali 5:2 (3:0). Rywalizowano 2×40 minut, a wszystko w ramach święta 11 listopada.

Bardzo pewnie to spotkanie rozpoczęli piłkarze Relaksu. Po niespełna sześciu minutach udokumentowali swoją przewagę trafieniem Krzysztofa Kowalskiego. Start zdecydowanie przestraszony i cofnięty z każdą minutą zaczął coraz śmielej sobie radzić. W 19. minucie po ładnej uskrzydlającej akcji piłkę przed pole karne otrzymał Robert Adamski i silnym strzałem pod poprzeczkę nie dał żadnych szans na obronę Maciejowi Widulińskiemu. Przed przerwą swoją drugą bramkę strzelił jeszcze Krzysztof Kowalski. Po zmianie stron podopieczni Dariusza Dziedziczaka starali się odrobić straty. W 45. minucie po błędzie obrońcy i bramkarza do pustej siatki trafił Piotr Miazek. Relaks kontrolował przebieg gry, ale często tracił piłkę i narażał się na kontry. W 64. minucie kontaktowego gola zdobył Krzysztof Jędrzejewski. Podrażnieni takim faktem oldboje zostawili wszystkie siły na końcówkę meczu. W doliczonym czasie gry za sprawą Włodzimierza Kaźmierczaka i Wojciecha Widulińskiego strzelili dwie bramki i pewnie zwyciężyli 5:2 (3:0).

Zagraliśmy przede wszystkim aby uczcić święto niepodległości. Dodatkowo chcieliśmy wykorzystać wolny czas jako okres przygotowawczy i grę treningową. Na pewno przyniosła ona dobry efekt. Grając z o wiele starszymi i silniejszymi rywalami jest to spore doświadczenie, które mam nadzieję w przyszłości będzie procentowało – skomentował po meczu Dariusz Dziedziczak trener Startu Brzeziny.

Start Brzeziny (Łódzka Liga Deyna) – TKKF Relaks Brzeziny 2:5 (0:3)
Bramki: Piotr Miazek 45, Krzysztof Jędrzejewski 64 – Krzysztof Kowalski 6, 23, Robert Adamski 19, Włodzimierz Kaźmierczak 80+4, Wojciech Widuliński 80+6

Start: Widuliński – Dziedziczak, Kępa, Świątczak, Prus – Wawrzeńczak, Cieślak, Stępień, Chmiel, Miazek – Koperniak, rezerwa: Kłąb, Jędrzejewski, Łęczycki.

Relaks: J. Kaźmierczak – Sławiński, Poddembski, Reczulski, Zalewski – Adamski, Guzek, Kornecki, Kowalski – Widuliński, W. Kaźmierczak, rezerwa: Łęczycki, Kowalewski, Sikorski, Markiewicz, Krysztofiak, Mrówka.