Zjednoczeni liderem okręgówki

W najciekawszym spotkaniu 16. kolejki piotrkowskiej klasy okręgowej Zjednoczeni Gmina Bełchatów pokonali Polonię Piotrków 1:0 (0:0). Zwycięskiego gola dla drużyny trenowanej przez Edwarda Cecota zdobył w 68. minucie Adrian Rzepecki. Kibice obejrzeli spotkanie stojące na wysokim poziomie.

Przez pierwszy kwadrans zdecydowaną przewagę miała Polonia Piotrków. Kilka razy groźnie na bramkę gospodarzy strzelał Jakub Paprocki, a najlepszej sytuacji nie wykorzystał Mariusz Zaor. To mogło zemścić się w 39. minucie kiedy znakomitej sytuacji dla Zjednoczonych nie wykorzystał Adrian Rzepecki. Drugą połowę znów lepiej zaczęli goście. Zaor w 53. minucie znalazł się w sytuacji sam na sam z Kamilem Paprockim. Bramkarz Zjednoczonych okazał się lepszy. Decydująca akcja miała miejsce w 68. minucie. Adrian Rzepecki tym razem nie dał szans Kamilowi Kalinowskiemu i po chwili utonął w objęciach kolegów. Polonia próbowała zdobyć wyrównującego gola, ale bez zarzutu spisywała się defensywa gospodarzy na czele z bramkarzem. Znakomicie w środku pola spisywał się również doświadczony Mariusz Ujek, który szanował piłkę i popisywał się nieszablonowymi zagraniami. Po ostatnim gwizdku sędziego w zespole Zjednoczonych zapanowała ogromna radość. Rewanż za porażkę 0:3 z sierpnia udał się w stu procentach. Kilka chwil później w drużynie United raz jeszcze nastąpiła euforia. Do piłkarzy dotarł bowiem wynik meczu Ceramika Opoczno – Omega II Kleszczów (1:1). Remis rezerw Omegi oznaczał fotel lidera dla Zjednoczonych.

Cieszymy się z tego ogromnie. To był prawdziwy mecz walki, a Adrian Rzepecki zrehabilitował się w drugiej połowie za niewykorzystaną sytuację z pierwszej części gry. Za wcześnie jeszcze mówić o IV lidze. Na razie chcemy obronić pierwsze miejsce przed przerwą zimową, a później na pewno w gronie zarządu będziemy się zastanawiać co dalej – powiedział prezes Zjednoczonych Rafał Saternus.

Zjednoczeni Gmina Bełchatów – Polonia Piotrków 1:0 (0:0)
Bramka: Adrian Rzepecki 68