Zwycięska bramka Kabzińskiego

Trzecioligowe derby okręgu piotrkowskiego zakończyły się wygraną Omegi Kleszczów. Lechia Tomaszów przegrała z lokalnym rywalem i tym samym traci dystans do czołówki tabeli. Jedynego gola meczu zdobył w 54. minucie Marcin Kabziński.

Lechia rozpoczęła od szybkich ataków i po kwadransie mogła prowadzić nawet 2:0. Nie wykorzystała jednak podbramkowych sytuacji. Później niewielką przewagę w polu posiadał zespół z Kleszczowa. Bramkarz Lechii Artur Holewiński miał sporo pracy. Do 54. minuty zachowywał jednak czyste konto. Dziewięć minut po wznowieniu gry Omega przeprowadziła składną akcję, którą skutecznie zakończył Marcin Kabziński. Lechia atakowała, czyniła to jednak bardzo chaotycznie. Dopiero w 78. minucie gospodarze stworzyli groźną sytuację. Marcin Mirecki nie zdołał pokonać Pawła Wiśniewskiego. Porażka z Omegą może oznaczać zmianę trenera w zespole Lechii. Nad przyszłością Aleksandara Majicia z pewnością dyskutować będą w najbliższym czasie działacze obchodzącej w tym roku jubileusz 90-lecia tomaszowskiej Lechii.

Lechia Tomaszów – Omega Kleszczów 0:1 (0:0)
Bramka: Marcin Kabziński 54

Lechia: Holewiński – Milczarek (72′ Pogorzała), Dolot, Polit (84′ Kubiak), Matysiak – Mirecki, Witczak ż, Cyran, Potakowski (63′ Iwańczuk), Piechna (83′ Rakowski) – Szymczak ż.
Trener: Aleksandar Majić

Omega: Wiśniewski – Łucki ż, Świstak, Słomian, Kabziński ż – Czaplarski (75′ Górski), Marciniak, Robaszek, Szymczyk, Rozwandowicz (80′ Kowalski) – Serwaciński (80′ Piotrowski).
Trener: Tomasz Jaworski