Pelikan przegrał z liderem

Nie udało się piłkarzom Pelikana Łowicz sprawić niespodzianki jaką byłoby wywalczenie punktów w Siedlcach na boisku lidera. Miejscowa Pogoń wygrała z drużyną Grzegorza Wesołowskiego 2:0 (1:0). Łowiczanie plasują się na dziewiątej pozycji w tabeli.

Pierwsi groźną sytuację stworzyli goście. W 18. minucie po dośrodkowaniu Mariusza Soleckiego świetną interwencją popisał się jednak Daniel Dybiec i zapobiegł utracie bramki. Z biegiem czasu zaczęła się zarysowywać coraz wyraźniejsza przewaga gospodarzy. Udokumentowana została w 42. minucie kiedy Adriana Olszewskiego pokonał Dybiec. Obrońca Pogoni wyskoczył najwyżej w polu karnym i umieścił piłkę w siatce strzałem głową. Jeszcze przed przerwą siedlczanie mogli podwyższyć rezultat. Olszewski nie dał się jednak zaskoczyć.

Druga część meczu to jeszcze wyraźniejsza przewaga lidera. W 58. minucie wynik na 2:0 podwyższył Jarosław Ratajczak. Wykorzystał przy tym błąd Olszewskiego, który minął się z piłką. Do końca spotkania nic się już nie zmieniło. Pogoń nie pozwoliła Pelikanowi na rozwinięcie skrzydeł i zasłużenie wygrała.

Pogoń Siedlce – Pelikan Łowicz 2:0 (1:0)
Bramki: Daniel Dybiec 42, Jarosław Ratajczak 58
Pelikan: Olszewski – Kowalczyk, Dremluk, Brodecki, Adamczyk – Wyszogrodzki, Koman, Pomianowski (74′ Bojańczyk), Świątek, Solecki – Ekwueme (46′ Kosiorek).
Trener: Grzegorz Wesołowski