Zjednoczeni umocnili prowadzenie

Zjednoczeni Gmina Bełchatów przezimują w fotelu lidera piotrkowskiej klasy okręgowej. Po emocjonującym spotkaniu drużyna Edwarda Cecota pokonała Świt Kamieńsk 3:2 (2:1). Mecz rozegrany został w Emilinie.

W sierpniu działacze Zjednoczonych poprosili Świt o zmianę miejsca rozegrania spotkania, które pierwotnie miało odbyć się w Emilinie. Wszystko ze względu na gminne dożynki. Ówczesny prezes Świtu nie widział problemu i zgodził się na to aby spotkanie odbyło się w Kamieńsku. Rewanż, co zrozumiałe, miał odbyć się w Emilinie. Nowe władze klubu z Kamieńska nie były już tak zgodne co do tego i dopiero interwencja działaczy OZPN Piotrków spowodowała, że to Zjednoczeni gościli Świt.

Kibice obejrzeli bardzo dobre spotkanie, które prowadzone było w szybkim tempie i obfitowało w bramki. Wynik spotkania otworzył w 20. minucie Jan Rojek. Dziesięć minut później na 2:0 podwyższył Mariusz Ujek. Doświadczony napastnik dobił piłkę po niewykorzystanym przez siebie rzucie karnym. Kilka minut przed przerwą kontaktowego gola zdobył Szymon Błachowicz. Po wznowieniu gry goście wyrównali za sprawą Krzysztofa Kopera i zapachniało niespodzianką. O wygranej United zdecydował jednak Jan Rojek, który ustalił wynik spotkania na 3:2.

Zjednoczeni Gmina Bełchatów – Świt Kamieńsk 3:2 (2:1)
(Jan Rojek 20, 61, Mariusz Ujek 31 – Szymon Błachowicz 40, Krzysztof Koper 48)