Lechia poległa w Żyrardowie

Miało być zupełnie inaczej. Lechia Tomaszów podrażniona porażką z Omegą Kleszczów jechała do Żyrardowa po komplet punktów. Miejscowa Żyrardowianka nie przestraszyła się jednak szumnych zapowiedzi i odniosła zasłużone zwycięstwo.

Jedziemy do Żyrardowa po pełną pulę – zapowiadał przed meczem dyrektor Lechii Adam Król. Gospodarze od pierwszych minuty uzyskali jednak optyczną przewagę i w pierwszej połowie stworzyli sobie kilka groźnych sytuacji podbramkowych. Artur Holewiński skapitulował w 45. minucie, a bramkę dla Żyrardowianki strzelił Bartosz Drożdżal.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków Lechii. Bramkarza gospodarzy próbowali pokonać Marcin Mirecki oraz Mateusz Milczarek. Nie udało im się jednak doprowadzić do wyrównania. Sztuka ta udała się dopiero Danielowi Potakowskiemu. Żyrardowianka szybko odzyskała prowadzenie. 60 sekund po bramce Potakowskiego było 2:1. Zwycięskiego, jak się później okazało, gola zdobył Kacper Bargieł. Najlepszą sytuację do wyrównania miał Mirecki. Jego uderzenie z 87. minuty zostało zablokowane przez obrońcę Żyrardowianki.

Lechia po tej porażce spadła na ósme miejsce w tabeli. W ostatnim meczu w tym roku zmierzy się na własnym boisku z Sokołem Aleksandrów. Wiele wskazuje na to, że nawet wygrana nie uratuje Aleksandara Majicia przed utratą pracy.

Żyrardowianka Żyrardów – Lechia Tomaszów 2:1 (1:0)
dla Lechii: Daniel Potakowski 70

Lechia: Holewiński – Matysiak (56′ Rakowski), Dolot ż, Milczarek, Cyran – Król ż, Tonowicz (65′ Stańdo), Szymczak, Potakowski, Witczak (83′ Iwańczuk) – Mirecki.
Trener: Aleksandar Majić