Bełchatów wysoko ograł Skrę

W rozegranym na stadionie przy Sportowej 3 meczu kontrolnym wicelider I ligi PGE GKS Bełchatów wygrał z liderem III ligi opolsko-śląskiej, Skrą Częstochowa 5:1 (2:0). Dla bełchatowian to pierwszy z zaplanowanych trzech meczów sparingowych w okresie roztrenowania. W pierwszym składzie wystąpił testowany Przemysław Szymiński.

Ciekawostką może być fakt, że w pierwszej połowie trzecioligowiec z Częstochowy strzelił…dwie samobójcze bramki i do przerwy PGE GKS Bełchatów prowadził 2:0. W drugiej połowie zawodnicy Kamila Kieresia dołożyli trzy trafienia autorstwa: Michała Maka (2 gole) i Mateusza Maka.

PGE GKS Bełchatów – Skra Częstochowa 5:1 (2:0)
Bramki: samobójcza 15, samobójcza 35, Michał Mak 62, 73, Mateusz Mak 66

PGE GKS: Arkadiusz Malarz – Adrian Basta (75′ Łukasz Bąkowicz), Przemysław Szymiński, Maciej Wilusz, Krzysztof Michalak – Mateusz Mak (71′ Filip Rośniak), Piotr Witasik (76′ Krystian Stolarczyk), Grzegorz Baran (31′ Paweł Zięba), Michał Renusz (61′ Damian Gul) – Kamil Wacławczyk – Michał Mak.

Żródło: gksbelchatow.com