Śnieżny remis z Cracovią

Piłkarze Widzewa Łódź rozegrali drugi sparing w okresie przygotowawczym.Tym razem podopieczni Artura Skowronka zremisowali z Cracovią Kraków 2:2 (2:0). Łodzianie byli bliscy zwycięstwa, ale w końcówce stracili dwa gole. Spotkanie rozegrano w zimowej scenerii na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Uniejowie.

Pierwsza połowa zdecydowanie należała do łodzian. Widzew często przeprowadzał groźne akcje i pewnie grał w obronie. W 22. minucie wynik otworzył Marcin Kaczmarek. Chwilę później na 2:0 podwyższył Eduards Visnjakovs, który był niezwykle aktywny w polu karnym rywali. Do przerwy widzewiacy mogli strzelić kolejne bramki, ale zabrakło im skuteczności.

Po przerwie na placu gry pojawili się zmiennicy i tempo meczu znacząco spadło. To Cracovia przejęła inicjatywę. Krakowianie śmielej ruszyli do ataku jednak nie potrafili przebić się przez dobrze funkcjonującą defensywę Widzewa. Skupienia łodzianom starczyło do 80. minuty. Zwycięstwo podopiecznym Artura Skowronka odebrał Bartłomiej Dudzic, który strzelił dwie bramki i pojedynek zakończył się remisem 2:2.

Widzew Łódź – Cracovia Kraków 2:2 (2:0)
Marcin Kaczmarek 22, Eduards Visnjakovs 26 – Bartłomiej Dudzic 80, 88

Widzew: Maciej Mielcarz (46′ Patryk Wolański) – Marcin Kikut (46′ Patryk Stępiński), Piotr Mroziński (46′ Krystian Nowak), Rafał Augustyniak, Michał Płotka – Adrian Pietrowski (65′ Marcin Kaczmarek), Princewill Okachi (65′ Bartłomiej Kasprzak), Bartłomiej Kasprzak (46′ Łukasz Staroń), Veljko Batrović (46′ Mariusz Rybicki), Marcin Kaczmarek (46′ Aleksejs Visņjakovs) – Eduards Visņjakovs (46′ Michał Jonczyk).

Źródło: widzewiak.pl, Foto: wdzew.pl