Porażka z Teleoptikiem

W swoim pierwszym meczu towarzyskim podczas zgrupowania w Turcji PGE GKS Bełchatów przegrał z serbskim FK Teleoptik Belgrad 0:1 (0:1). Trener Kamil Kiereś testował ustawienie z dwoma napastnikami.

Jedyna bramka spotkania rozgrywanego przy hotelu Rixos Lares padła w 7. minucie po strzale serbskiego zawodnika z kilku metrów w prawy róg bramki Arkadiusza Malarza. Była to jedna z dwóch sytuacji stworzonych przez Serbów. O wiele więcej zagrożenia pod bramką rywali stwarzali bełchatowianie a najbliższy wyrównania był tuż na początku drugiej połowy Daniils Turkovs, po którego lobie piłka uderzyła w poprzeczkę.

PGE GKS Bełchatów: I połowa: Arkadiusz Malarz – Adrian Basta, Maciej Wilusz, Piotr Witasik, Krzysztof Michalak – Łukasz Wroński, Szymon Sawala, Damian Szymański (30. Kamil Poźniak), Andreja Prokić – Michał Mak, Bartłomiej Bartosiak, II połowa: Damian Podleśny – Alexis Norambuena, Paweł Baranowski, Marcin Flis, Mateusz Szymorek – Mateusz Mak, Kamil Wacławczyk, Grzegorz Baran, Michał Renusz – Hristijan Kirovski, Daniils Turkovs

Źródło: gksbelchatow