Widzew nadal w kryzysie

Czarna wyjazdowa seria Widzewa trwa nadal. Podopieczni Artura Skowronka tym razem przegrali w meczu 24. kolejki T- Mobile Ekstraklasy z Ruchem Chorzów 1:2 (0:1). Tym samym był to już dokładnie 24 mecz łodzian bez wygranej z rzędu na boisku rywala.

Przez pierwszy kwadrans spotkanie było wyrównane choć o wiele częściej w polu karnym rywali gościli łodzianie. Ruch starał się przejąć inicjatywę, ale narażał się na szybkie kontry Widzewa. W 28. minucie mogło być 1:0 dla gospodarzy. Doskonale wypuszczony na wolne pole Maciej Jankowski próbował lobować Patryka Wolańskiego, ale zrobił to zbyt lekko, że futbolówka wylądowała ostatecznie w rękach golkipera Widzewa. Chwilę później z interwencją w polu karnym spóźnił się Patryk Wolański, który faulował Jakuba Kowalskiego. Sędzia nie miał wątpliwości i wskazał na jedenasty metr. Rzut karny pewnie wykorzystał Filip Starzyński. Po objęciu prowadzenia chorzowianie zdecydowanie zwolnili tempo gry, a Widzew miał problemy z wyprowadzeniem dokładnych akcji. Do przerwy gospodarze schodzili z jednobramkowym prowadzeniem.

Druga odsłona rozpoczęła się dla gości fatalnie. W 50. minucie z prawej strony boiska w pole karne dośrodkował Maciej Jankowski, a Grzegorz Kuświk po uprzedzeniu Krystiana Nowaka pokonał głową Patryka Wolańskiego. Kolejna wyjazdowa porażka Widzewa wisiała w powietrzu. Nadzieja na wywiezienie z Chorzowa korzystnego rezultatu pojawiła się od 71. minuty, kiedy za próbę wymuszenia rzutu karnego drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Jakub Kowalski. W 80. minucie kontaktowego gola zdobył Mateusz Cetnarski. Goście od tego momentu dostali wiatr w żagle jednak nie potrafili strzelić kolejnej bramki. Ostatecznie Ruch Chorzów skromnie lecz zasłużenie wygrał z Widzewem Łódź 2:1.

Ruch Chorzów – Widzew Łódź 2:1 (1:0)
Bramki: Filip Starzyński 31-karny, Grzegorz Kuświk 50 – Mateusz Cetnarski 80

Ruch: Michał Buchalik – Marek Szyndrowski ż, Marcin Malinowski, Piotr Stawarczyk, Daniel Dziwniel – Łukasz Surma, Filip Starzyński, Jakub Kowalski żż cz 71′, Maciej Jankowski – Marek Zieńczuk (89′ Kamil Włodyka), Grzegorz Kuświk (76′ Jakub Smektała).

Widzew: Patryk Wolański – Patryk Stępiński (77′ Xhevdet Gela), Piotr Mroziński ż, Krystian Nowak, Marcin Kikut (46′ Aleksejs Visnjakovs), Kevin Lafrance – Bartłomiej Kasprzak, Mariusz Rybicki ż, Mateusz Cetnarski, Marcin Kaczmarek (64′ Veljko Batrović) – Eduards Visnjakovs.

Sędziował: Paweł Gil (Lublin)