Pelikan lepszy od ŁKS

Pelikan Łowicz (II liga wschodnia) wygrał w meczu kontrolnym z Łódzkim Klubem Sportowym (IV liga łódzka) 2:1 (1:1). „Ptaki” zwycięskiego gola strzeliły dopiero w 86. minucie, kiedy na listę strzelców wpisał się Maciej Wyszogrodzki.

Pojedynek odbył się na boisku z naturalną nawierzchnią w Sierakowicach. Pierwsze minuty wyraźnie należały do podopiecznych Grzegorza Wesołowskiego. Łowiczanie po niespełna kwadransie gry objęli prowadzenie za sprawą Dominika Płazy. Od tego momentu śmielej zaczęli poczynać sobie piłkarze z Łodzi. W 38. minucie Olaf Okoński zdołał doprowadzić do remisu i takim wynikiem zakończyła się pierwsza odsłona.

Po zmianie stron wyraźną przewagę osiągnęli piłkarze Wojciecha Robaszka. Mimo dominacji łodzianom nie udało się strzelić zwycięskiego gola. Ta sztuka wyszła jednak Pelikanowi. W 86. minucie zwycięską bramkę zdobył Maciej Wyszogrodzki i Pelikan wygrał z ŁKS 2:1.

Pelikan Łowicz – ŁKS Łódź 2:1 (1:1)
Bramki: Dominik Płaza 16, Maciej Wyszogrodzki 86 – Olaf Okoński 38

Pelikan: Perzyna – Kowalczyk, Dremluk, Brodecki, Derbich – Wyszogrodzki, Koman, Pomianowski, Świątek – Golański, Pałaza, Na zmiany wchodzili: Olszewski – Adamczyk, Gamla, Solecki, Bojańczyk, Kosiorek.

ŁKS: Sekuterski (60′ Przybylski) – Słyścio, Zimoń, Walencik, Filipiak – Sarafiński, Hajduczek, Ślęzak, Okoński, Kasztelan – Patora.