Wieluń nie powstrzymał Legii

Ostatni kwadrans spotkania zdecydował o wysokiej wygranej Legii II Warszawa z WKS Wieluń. Mecz 23. kolejki III ligi łódzko-mazowieckiej, który odbył się w Sulejówku, zakończył się wygraną rezerw mistrza Polski 5:2 (2:1). Jeszcze w 78. minucie było 2:2.

Faworytem spotkania byli piłkarze ze stolicy. Wieluń jechał jednak do Sulejówka po to aby zrehabilitować się za wysoką porażkę w Kleszczowie (0:4) i przez większą część spotkania nie ustępował rezerwom Legii. Prowadzenie gospodarzom dał w 24. minucie Michał Bajdur. Wyrównał w 41. minucie, po błędzie bramkarza Legii II, najwyższy na boisku Błażej Karasiak i wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się remisem. W doliczonym czasie gry bramkę zdobył jednak Michał Efir i do przerwy prowadziła Legia II 2:1.

Wielunianie w drugiej połowie za wszelką cenę chcieli doprowadzić do remisu. Sztuka ta udała się w 72. minucie Jakubowi Grodzkiemu, który dobił egzekwowany przez siebie rzut karny. Niestety w ostatnim kwadransie Legia II zdobyła aż trzy gole. Przy stanie 3:2 w poprzeczkę trafił z rzutu wolnego Karasiak. Gdyby futbolówka leciała kilka centymetrów niżej to spotkanie zakończyłoby się pewnie remisem. Dwa ostatnie gole legioniści zdobyli bowiem już w doliczonym czasie gry.

Legia II Warszawa – WKS Wieluń 5:2 (2:1)
Bramki dla WKS Wieluń: Błażej Karasiak 41, Jakub Grodzki 72

WKS Wieluń: Olkusz – Rybak, Fornalczyk, Grodzki, Maczurek – Karasiak, Wójcicki, Adamczyk, Zawieja, Ciężki (71’ Banaś) – Przezak.
Trener: Szymon Lach