Pelikan Łowicz nie zgasił Znicza

Pelikan Łowicz przegrał ze Zniczem Pruszków 0:2 (0:0) w meczu 20. kolejki II ligi wschodniej. Korzystny rezultat wymknął się łowiczanom tuż po rozpoczęciu drugiej odsłony, kiedy rywale zdobyli szybko dwie bramki.

Spotkanie było bardzo wyrównane, ale klarowniejsze sytuacje stwarzali sobie piłkarze z Pruszkowa. W 24. minucie w idealnej sytuacji z piłką minął się Marcin Rackiewicz. W odpowiedzi Konrad Kowalczyk po minięciu dwóch obrońców uderzył tuż obok słupka. Najlepszą okazję na gola gospodarze mieli w 41. minucie. Po strzale z kilku metrów Patryk Bojańczyk trafił wprost w bramkarza.

Od mocnego uderzenia drugą część spotkania rozpoczęli goście. Najpierw w 47. minucie po błędzie Piotra Komana i Przemysława Perzyny z łatwością do pustej bramki piłkę skierował Maciej Michalski. Chwilę później po strzale z dystansu futbolówka odbiła się od Krzysztofa Brodeckiego i myląc Przemysława Perzynę zatrzepotała w siatce. To wyprowadziło wyraźną nerwowość w szeregi Pelikana. Gospodarze mieli problemy z przeprowadzaniem składnych akcji, a Znicz kontrolował przebieg gry. W końcówce oba zespoły grały w dziesiątkę. Najpierw w 83. minucie za drugą żółtą kartkę wyleciał Kowalczyk, a w drugiej minucie doliczonego czasu gry za faul czerwoną kartką ukarany został Rafał Kosiec. Nie wpłynęło to na końcowy rezultat i Znicz wywiózł z Łowicza trzy punkty.

Pelikan Łowicz – Znicz Pruszków 0:2 (0:0)
Bramki: Maciej Machalski 47, Krzysztof Brodecki 50-samobójcza

Pelikan: Perzyna – Kowalczyk żż cz 83′, Brodecki, Dremluk (53′ Bończak), Derbich – Wyszogrodzki ż, Koman, Gamla, Solecki (63′ Ekwueme), Adamczyk – Bojańczyk (75′ Świątek).

Znicz: Pazdan – Banaszewski, Biedrzycki, Bochenek, Januszewski – Kosiec cz 90+2′, Kucharski, Niewulis ż, Paluchowski (88′ Grudniewski) – Rackiewicz (70′ Kopciński), Machalski (78′ Zapaśnik).