Wejście smoka Piotra Komana

Pelikan Łowicz wygrał w Rzeszowie ze Stalą 1:0 (0:0) w spotkaniu 21. kolejki II ligi wschodniej. Zwycięskiego gola strzelił dla łowiczan rezerwowy Piotr Koman, który pojawił się na boisku w 74. minucie.

Trener Pelikana Maciej Bartoszek miał do dyspozycji w Rzeszowie tylko szesnastu graczy. Na ławce rezerwowych obok drugiego bramkarza Adriana Olszewskiego zasiadło zaledwie czterech zawodników.

Pierwszy kwadrans gry należał do Stali. Gospodarze nie stworzyli jednak pod bramką Przemysława Perzyny żadnej groźnej sytuacji. W 18. minucie Stal oddała pierwszy strzał na bramkę, ale obrońcy gości wybili piłkę na rzut rożny. Już do końca tej części meczu optyczna przewaga należała do rzeszowian. Pelikan nastawił się na grę z kontry, ale nie miał okazji aby zaatakować bramkę, której bronił Miłosz Lewandowski. Po bezbarwnej pierwszej połowie było więc 0:0.

Drugą połowę lepiej zaczęli podopieczni Macieja Bartoszka. Dwoił się i troił Mariusz Solecki, który kilkakrotnie zagroził bramce Stali. Efektem były jednak tylko rzuty rożne. Szkoleniowiec gości na ostatni kwadrans meczu wprowadził na plac gry Adriana Świątka i Piotra Komana. Cztery minuty później drugą żółtą i w efekcie czerwoną kartkę ujrzał kapitan gospodarzy Arkadiusz Baran. Pelikan miał więc szanse aby wywieźć z Rzeszowa komplet punktów. Osłabienie Stali wykorzystał Koman, który popisał się celną główką. Była to decydująca akcja meczu.

Stal Rzeszów – Pelikan Łowicz 0:1 (0:0)
Bramka: Piotr Koman 79

Pelikan: Perzyna – Bończak, Gamla ż (74 Koman), Brodecki, Derbich – Wyszogrodzki, Damian Nowak (74′ Świątek), Golański, Ekwueme, Adamczyk – Solecki ż (88′ Pomianowski).
Trener: Maciej Bartoszek