UKS SMS wygrał derby Łodzi

W 13. kolejce Centralnej Ligi Juniorów doszło do spotkania derbowego Łodzi. Ostatnia w tabeli Akademia Piłkarska ŁKS Łódź podejmowała UKS SMS. Absolutnym faworytem meczu byli gości. Już w 2. minucie objęli zresztą prowadzenie po trafieniu Dominika Malugi.

Na kolejne bramki trzeba było czekać do drugiej połowy. Ambitnie walczący ŁKS, który tydzień temu wygrał 4:3 ze swoim imiennikiem z Łomży, nie rezygnował z walki i kilkakrotnie groźnie zaatakował bramkę wyżej notowanego rywala. To UKS SMS zdobył jednak gola na 2:0 (Sebastian Kobiera – 61. minuta), na kilka chwil przed końcem łodzianie ustalili wynik spotkania na 3:0 po bramce Dominika Głowińskiego.

Dzięki wygranej UKS SMS awansował na pierwsze miejsce w tabeli. Zajmował je będzie przynajmniej do niedzieli. Dotychczasowy lider – Polonia Warszawa zagra z trzecim Stomilem Olsztyn. W przypadku remisu lub wygranej gości łodzianie utrzymają fotel lidera.

AP ŁKS Łódź – UKS SMS Łódź 0:3 (0:1)
Bramki: Dominik Maluga 2, Sebastian Kobiera 61, Dominik Głowiński 89