Warta znów liderem III ligi!

W zaległym spotkaniu III ligi łódzko-mazowieckiej Warta Sieradz wygrała z Bronią Radom 3:2 (1:0). Zespół Bogdana Jóźwiaka objął więc ponownie prowadzenie w tabeli. O wygranej zdecydowała bramka zdobyta w doliczonym czasie gry!

Jeszcze kibice dobrze nie zasiedli na trybunach obiektu w Sieradzu a Warta już prowadziła. W 5. minucie Michał Stasiak wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i z najbliższej odległości umieścił piłkę w bramce. Chwilę później mogło być 2:0. Przed szansą pokonania Norberta Wnukowskiego stanął Kamil Woźniak. Jego strzał głową obronił jednak bramkarz Broni. Przed większą część pierwszej połowy Warta miała optyczną przewagę i nie dopuszczała piłkarzy z Radomia pod swoją bramkę. Dobrze i z wyczuciem bronił Kamil Adamek. W 34. minucie groźnie uderzał z dystansu Piotr Kobierski, ale Wnukowski nie dał się zaskoczyć. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Warty 1:0.

Trzy minuty po wznowieniu gry kibice Warty ucieszyli się z drugiej bramki. Zdobył ją Przemysław Różycki. Wydawało się, że Warta pójdzie za ciosem. Nieoczekiwanie jednak zaczęła grać Broń Radom. W 52. minucie kontaktowego gola zdobył Piotr Nowosielski, a dziewięć minut później do remisu doprowadził Mariusz Marczak. Ostatnie pół godziny to szybki mecz z obu stron. Widać było, że zarówno Warta jak i Broń chcą zdobyć pełną pulę punktów. W 86. minucie czerwoną kartką ukarany został Damian Sałek i goście zmuszeni byli grać w dziesiątkę. Warta wykorzystała to w czwartej minucie doliczonego czasu gry. Przytomnym strzałem po ziemi popisał się Marcin Nowak i sieradzanie wygrali 3:2!

Warta Sieradz – Broń Radom 3:2 (1:0)
Bramka: Michał Stasiak 5, Przemysław Różycki 48, Marcin Nowak 90+4 – Piotr Nowosielski 52, Mariusz Marczak 61.

Warta: Adamek – Nowak, Krymarys, Piotr Kobierski (69′ Jezierski), Sosnowski – Stasiak, Mitek, Bogdan, Woźniak (69′ Pietras), Różycki – Marcin Kobierski.
Trener: Bogdan Jóźwiak

Źródło: własne, relacja tekstowa na bronradom.pl