W Bełchatowie coraz radośniej

PGE GKS Bełchatów wygrał drugi mecz z rzędu pokonując w Legnicy na stadionie Orła Białego miejscową Miedź 2:0 (2:0) i umocnił się na pozycji wicelidera I Ligi odrabiając kolejne punkty do Górnika Łęczna. Bramki w pierwszej połowie zdobyli: Kamil Poźniak i Hristijan Kirovski.

Po kwadransie gry prowadzenie dla bełchatowian uzyskał Kamil Poźniak. Po jego strzale piłka odbiła się od jednego z obrońców i całkowicie zmyliła Andrzeja Bledzewskiego. Drugie trafienie dla „Brunatnych” to efekt świetnej asysty Michała Maka do Hristijana Kirovskiego. Rosły napastnik nie mógł tego nie wykorzystać i mocnym strzałem podwyższył prowadzenie.

W drugiej połowie bełchatowianie pokazali jak powinno się szanować wynik prowadząc na wyjeździe różnicą dwóch goli. Kontrolowali przebieg spotkania i po ostatnim gwizdku sędziego mogli unieść ręce w geście triumfu. Ta wygrana umacnia drużynę Kamila Kieresia na drugim miejscu w tabeli I ligi.

Miedź Legnica – PGE GKS Bełchatów 0:2 (0:2)
Bramki: Kamil Poźniak 15, Hristijan Kirovski 45

PGE GKS Bełchatów: Arkadiusz Malarz – Adrian Basta, Paweł Baranowski, Maciej Wilusz, Alexis Norambuena – Mateusz Mak (90 Łukasz Wroński), Damian Szymański, Grzegorz Baran, Kamil Poźniak (86 Patryk Rachwał), Michał Mak (90 Michał Renusz) – Hristijan Kirovski.