AKTUALNOŚCI
Concordia znów bez seniorskiej drużyny

Concordia Piotrków – jeden z najstarszych klubów w regionie łódzkim i zarazem w Polsce (rok powstania 1909) drugi sezon z rzędu nie będzie miała drużyny w seniorskich rozgrywkach. Mimo deklaracji z kilku stron nikt nie zdecydował się reaktywować seniorskiej piłki w zasłużonym klubie. Niewiele wskazuje na to aby sytuacja miała się zmienić.

W pewnym sensie reaktywacji mogły dokonać aż cztery podmioty – istniejąca w dalszym ciągu, ale wykluczona ze struktur ŁZPN i OZPN Piotrków KS Concordia Piotrków, której prezesem jest nadal Dariusz Dzwonnik, UKS Concordia 1909 Piotrków, KSS Concordia Piotrków oraz spotykający się od czasu do czasu oldboje piotrkowskiego klubu. Zimą bieżącego roku głośno mówili o tym przedstawiciele KSS Concordia oraz grupa weteranów na czele z byłym graczem dawnej Concordii Pawłem Cukiernikiem. Na deklaracjach jednak się skończyło.

Efekt jest taki, że w sezonie 2016/2017 żadna z drużyn nie będzie kontynuatorem tradycji klubu, który w latach siedemdziesiątych XX wieku grał cztery sezony w II lidze, a już w XXI wieku zanotował awans z klasy A aż do nowej II ligi.

Subskrybuj
Powiadom o

7 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ser
7 lat temu

Wstyd, że 70 tysieczne miasto od tak dawna nie ma dobrej druzyny tym bardziej Concordii, ktora ma swoją przeszlosc, ładny stadion trybuny i boiska treningowe. Szkoda ze nikt nie moze tego podniesc z powrotem do góry. polonie stac co najwyzej jest na dwa przecietne sezony w 4 lidze a piotrocovia i concordia juz praktycznie nie istnieja…

KSSC
7 lat temu

Ach… jacy wy ludzie jesteście naiwni to jest po prostu żart żeby miasto dawało tyle samo pieniędzy na piłkę nożną jak i na piłkę ręczną. W piłce nożnej jest 8 lig a w piłce ręcznej nawet nie wiem ile ale ze 2,3 może wiec jak można dawać takie same pieniądze na te dwie różne dyscypliny to jest kpina…..