AKTUALNOŚCI
ŁZPN karze za brak drużyn juniorskich

Komisja Licencyjna Łódzkiego Związku Piłki Nożnej nałożyła karę grzywny, po tysiąc złotych, na 34 kluby mające drużyny w seniorskich: klasie okręgowej oraz klasie A. Powodem tak drastycznej decyzji był fakt, iż kluby nie posiadają drużyn juniorskich, a posiadać powinny. Deklarowały jednak we wnioskach licencyjnych, że takie drużyny mają. Między innymi dzięki temu dostały licencję na grę.

Komisja Licencyjna, na czele której stoi Tomasz Muszyński, okazała się tym razem bezlitosna. Nałożyła na kluby karę grzywny po tysiąc złotych i zobowiązała, w nieprzekraczalnym terminie do 31 marca, powołanie drużyn juniorskich. Zalecenie komisji nie obejmuje jedynie beniaminków klasy A i klasy okręgowej. One mają okres przejściowy na spełnienie tego wymogu licencyjnego.

Kluby, które nie zgadzają się z decyzją Komisji Licencyjnej mogą składać odwołania do Komisji Odwoławczej, co zresztą niektóre już czynią. Najczęstszym argumentem, podnoszonym w odwołaniach, są skromne budżety klubowe, oparte głównie na pieniądzach samorządowych. Argumentem jest również brak, zwłaszcza w małych miejscowościach, dziewcząt i chłopców z których można zbudować drużynę.

Dodajmy, że kluby klasy A powinny posiadać, co najmniej, jedną drużynę młodzieżową, a kluby klasy okręgowej, co najmniej dwie.

Subskrybuj
Powiadom o

45 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Dar P.
6 lat temu

Ten przepis to jakiś żart… U nas w Placencji jest ok. 150 mieszkańców, ciężko z funkcjonowaniem jednej drużyny młodzieżowej. Na treningi przychodzi średnio z 5 chłopaków, na mecze zbiera się już więcej, ale wyniki lekko mówiąc nie powalają, przez co wielu zawodnikow juniorów chce odejść (choć jedynym sprawcą słabej gry jest podejście niektórych z nich), no a wielmożny ŁZPN robi takim drużynom jak nasza jeszcze większy problem w postaci kar i nieprzyznawania licencji. A odnośnie argumentów, że takie przepisy są dobre, bo trzeba szkolić młodzież, sądzę, że to jeszcze większa brednia, bo jeżeli ktoś z Placencji lub okolic ma taki… Czytaj więcej »

Młody
6 lat temu

To jest jedna wielka kpina! ŁZPN w tym momencie zabrał się za drużyny młodzieżowe na poziomie A klasy i LO. A może by tak czas najwyższy zainteresować się również warunkami jakie panują w danych klubach. Jak można jechać na mecz np. do Siemkowic, kiedy warunki atmosferyczne są kiepskie, pada deszcz, a od kierownictwa się słyszy, ze nie posiadają szatni i proszę się przebierać na dworze. Może najwyższy czas, aby również poruszyć ten temat. Myślę, że drużyny na poziomie A klasy powinny bezwzględnie zapewnić szatnie.

StR1910
6 lat temu

Inny jako 2 drużyna nie da rady co najwyżej 3 ale to i tak nic nie da bo 2 drużyna gra w A klasie i raczej tam zostanie

Inny
6 lat temu

Str1910 jak się nie możecie z nimi dogadać co do grup młodzieżowych to się z nimi dogadajcie abyście grali jako ich druga drużyna i będzie ok. To nigdy nie jest tak że to Oni nie chcą się dogadać zawsze jesteście jeszcze Wy (chyba też nie chcecie) Tak wam dobrze i tyle nie ma co mieć pretensji do złom że robi porządek. Drugi etap zacząć wymagać trenerów z licencjami od klubów na wszystkich szczeblach bardzie zaboli kluby niż ta kara za młodzież. Regulaminów jest pierwszy mecz brak trenera 1000 kary drugi 1000 trzeci walkower. Bo jak narazie to tylko od trenerów… Czytaj więcej »

StR1910
6 lat temu

kamil a skąd mamy niby młodzież sobie na r…. jak są 2 kluby w miasteczku 3000 mieszkańców .W bogatszym są już chyba z 5 grup młodzieżowych a wątpię żeby dogadać się dało z nimi

1 7 8 9