AKTUALNOŚCI
ŁZPN karze za brak drużyn juniorskich

Komisja Licencyjna Łódzkiego Związku Piłki Nożnej nałożyła karę grzywny, po tysiąc złotych, na 34 kluby mające drużyny w seniorskich: klasie okręgowej oraz klasie A. Powodem tak drastycznej decyzji był fakt, iż kluby nie posiadają drużyn juniorskich, a posiadać powinny. Deklarowały jednak we wnioskach licencyjnych, że takie drużyny mają. Między innymi dzięki temu dostały licencję na grę.

Komisja Licencyjna, na czele której stoi Tomasz Muszyński, okazała się tym razem bezlitosna. Nałożyła na kluby karę grzywny po tysiąc złotych i zobowiązała, w nieprzekraczalnym terminie do 31 marca, powołanie drużyn juniorskich. Zalecenie komisji nie obejmuje jedynie beniaminków klasy A i klasy okręgowej. One mają okres przejściowy na spełnienie tego wymogu licencyjnego.

Kluby, które nie zgadzają się z decyzją Komisji Licencyjnej mogą składać odwołania do Komisji Odwoławczej, co zresztą niektóre już czynią. Najczęstszym argumentem, podnoszonym w odwołaniach, są skromne budżety klubowe, oparte głównie na pieniądzach samorządowych. Argumentem jest również brak, zwłaszcza w małych miejscowościach, dziewcząt i chłopców z których można zbudować drużynę.

Dodajmy, że kluby klasy A powinny posiadać, co najmniej, jedną drużynę młodzieżową, a kluby klasy okręgowej, co najmniej dwie.

45
Dodaj komentarz

45 Wątki
0 Odpowiedź na wątki
0 Śledzący
 
Najpopularniejsze komentarze
Najpopularniejsze wątki
28 Autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
Powiadom o
kamil

str1910 czyli macie od tego momentu 1,5 roku na organizację JEDNEJ grupy młodziezowej więc przestan gadac głupoty że to taki problem. bardzo dobrze ze w koncu związek sie za to wziął i karze finansowo (bo to jedyna kara ktora da skutki).

Ali

Dokładnie . Ozpn pozwolił bo chodzi o kasę za zgłoszenie młodzieży jest około 200 zl a jak by musieli nie dac licencji za brak młodzieży to stracili by niezła kasę . Dlatego taka fikcja funkcjonuje cały czas

Inny

To grajcie dalej dla przyjemności w b klasie startując w rozgrywkach wszyscy akceptowali i znali regulamin rozgrywek a teraz wielkie larum wreszcie ŁZPN zrobił porządek w Sieradzu. Skandaliczne decyzję zarządu Ozpn i dopuszczalne klubów do rozgrywek z takimi boiskamo jak Staw Chrząstawa Olewin czy Chotów to kpina . Uprzywilejowane traktowanie zawodników za upokarzanie sędziów rękoczyny i tak dalej.

StR1910

Ciekawe gramy dla przyjemności w b klasie teraz może uda się nam awansować do a klasy w naszej miejscowości jest drugi klub znacznie większy który ma pieniądze i sponsorów my utrzymujemy się z własnych składek. I co mamy zrobić po awansie na r….. pieniądze i dzieciaki do gry

Leszek

Dla wyjaśnienia
S.01 Zespoły młodzieżowe
„ 1) Wnioskodawca musi posiadać i deklarować udział w rozgrywkach co najmniej:
a) IV liga – minimum 3 (trzech) zespołów młodzieżowych;
b) klasa Okręgowa – minimum 2 (dwóch) zespołów młodzieżowych;
c) klasa A – minimum 1 (jednego) zespołu młodzieżowego, Proszę o opinie ŁZPN gdzie Buczek , Kwiatkowice posiadają zgodnie z wymogami licencyjnymi po trzy zespoły młodzieżowe czy to jest fikcja. Kto za to wszystko odpowiada, czy te kluby też zostały ukarane