Piąte z rzędu zwycięstwo TME UKS SMS

Bezbłędnie w nowym sezonie Ekstraligi grają piłkarki TME UKS SMS Łódź. Zespół Marka Chojnackiego wygrał piąte kolejne spotkanie i umocnił się na drugim miejscu w ligowej tabeli. Ustępuje jedynie gorszą różnicą bramek Czarnym Sosnowiec. W meczu 5. kolejki łodzianki nie dały żadnych szans Olimpii Szczecin wygrywając 4:0 (3:0).

Prowadzenie dała gospodyniom Anna Rędzia w 9. minucie, a po kolejnych sześciu minutach było już 2:0. Wynik podwyższyła strzałem głową Paulina Filipczak. Tuż przed przerwą zdobyła ona swoją drugą bramkę i TME UKS SMS schodził do szatni z wynikiem 3:0. Wynik spotkania ustaliła w 65. minucie Rędzia.

TME UKS SMS Łódź – Olimpia Szczecin 4:0 (3:0)
Bramki: Anna Rędzia 9, 65, Paulina Filipczak 15, 43

TMS UKS SMS: Sowalska – Jedlińska, Zieniewicz, Silny (70′ Sokołowska), Kurzawa – Gąsieniec (70′ Krezyman), Achcińska, Grzybowska, Zbyrad (46′ Markusheuskaya) – Filipczak, Rędzia (75′ Enjo).

Za tydzień łódzki zespół zagra na wyjeździe, a rywalem będzie Rolnik Biedrzychowice. Mecz odbędzie się w sobotę (12 września) o 16:00. Łodzianki będą jego faworytkami.