Pewna wygrana Lechii Tomaszów

W rozegranym w Opocznie meczu kontrolnym trzecioligowa Lechia Tomaszów wygrała z Mechanikiem Radomsko (IV liga łódzka) 3:0 (3:0). Tomaszowianie losy pojedynku rozstrzygnęli już w pierwszej połowie, a w drugiej nie wykorzystali kilku dobrych okazji na podwyższenie wyniku.

Mecz rozpoczął się od szybkich ataków piłkarzy z Tomaszowa. Po niecałym kwadransie gry Mateusza Antczaka pokonał Dawid Satńdo. Lechiści poszli za ciosem i w 19. minucie prowadzili 2:0. Na listę strzelców wpisał się Marcin Mirecki. Przed przerwą podopieczni Andrzeja Deca strzelili jeszcze jednego gola. Fantastycznym wolejem popisał się Stańdo umieszczając piłkę w dolnym rogu bramki.

Po przerwie piłkarzom obu drużyn wyraźnie przeszkadzał upał. Tempo gry spadło, a sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo. Przewaga cały czas należała do tomaszowian. Szansy na ustrzelenie hat-tricka nie wykorzystał Stańdo, a swoje okazje zmarnowali: Mirecki i Jardel Cruz.

Lechia Tomaszów – Mechanik Radomsko 3:0 (3:0)
Dawid Stańdo 13, 22, Marcin Mirecki 19

Lechia: Kaźmierczak – Niemiec, Cyran, Broniarek, Milczarek – Żytek, Prusinowski, Szymczyk, Król – Mirecki, Stańdo. Na zmiany wchodzili: Holewiński, Chachuła – Potakowski, Iwańczuk, Matuszczyk, Jardel.

Mechanik: Mateusz Antczak (46′ Kierczak) – Królik, Kozłowski, Michalski, Dzwonkowski – Tazbir, Marcin Antczak (46′ Kułakowski), Brych, Olejnik, Kornacki – Majewski.