Wygrana Widzewa z GKS Katowice

W pierwszym letnim sparingu Widzew Łódź pokonał na stadionie przy ul. Piłsudskiego beniaminka ekstraklasy GKS Katowice 3:1 (1:1). Szkoleniowiec łodzian Daniel Myśliwiec miał do dyspozycji 22 piłkarzy, a pierwszym składzie pojawił się utalentowany zduńskowolanin Kajetan Radomski, który niedawno podpisał kontrakt z klubem do końca sezonu 2025/2026.

Gospodarze objęli prowadzenie w 14. minucie po golu Jakuba Łukowskiemu, któremu dokładnie dograł piłkę Kajetan Radomski. Przyjezdni doprowadzili do remisu w 30 minucie, a bramkę zdobył Mateusz Mak.

Mecz rozstrzygnął się w ostatnim kwadransie. Najpierw bramkarza GKS pokonał Jordi Sanchez, a potem rzut karny pewnie wykorzystał Fran Alvarez.

Kolejny mecz kontrolny łodzianie rozegrają za tydzień z innym ekstraklasowym nowicjuszem Motorem Lublin.

Widzew Łódź – GKS Katowice 3:1 (1:1)

Bramki: Jakub Łukowski 14, Jordi Sanchez 74, Fran Alvarez 83, karny – Mateusz Mak 30

Widzew. I połowa: Ktajćik – Kastrati, Żyro, Ibiza, Grzejszczak – Łukowski, Diliberto, Hanousek, Radomski, Cubulski – Rondić. II połowa: Krzywański – Gajewski, Hajrizi, Kwiatkowski, Silva – Nunes, Alvarez, Shehu, Madej, Sypek – Sanchez.