Trzecia wygrana Mechanika

Dobrą formę w meczach sparingowych prezentują piłkarze Mechanika Radomsko. Beniaminek IV ligi wygrał trzeci mecz kontrolny. Tym razem radomszczanie pokonali Pilicę Koniecpol (IV liga śląska) 3:2 (2:1).

Spotkanie toczyło się w tropikalnych warunkach. Po dwóch wygranych radomszczanie chcieli wygrać kolejny mecz kontrolny. W 23. minucie wynik meczu otworzył Jakub Tazbir. Osiem minut później goście doprowadzili do wyrównania. Na przerwę jednak to radomszczanie schodzili prowadząc jedną bramką. W 38. minucie Marcin Antczak zauważył, ze bramkarz Pilicy jest wysunięty kilka metrów przed linię bramkową. Pomocnik Mechanika zdecydował się na lobowanie. Piłka odpiła się od poprzeczki od linii bramkowej i wpadła do siatki.
Po zmianie stron trener Mechanik Rafał Ozga wymienił praktycznie cały zespół. Na początku drugiej połowy dobrej okazji nie wykorzystał Jakub Buliński. W 61. minucie radomszczanie strzelili trzecią bramkę. Akcję rozpoczął Rodrigo Perreira da Silva, który podał do Marka Brycha. Pomocnik Mechanika zagrał na lewą stronę boiska do Tomasza Walioszczyka. Najlepszy strzelec Mechanika odegrał piłkę do Marka Michalskiego, który strzałem w długi róg nie dał szans bramkarzowi rywali.
W końcówce meczu przycisnęli gracze Pilicy. Efektem był kontaktowy gol. Na dwie minuty przed końcem meczu po jednym z nielicznych ataków Piotr Nowaczyk mógł przywrócić radomszczanom dwubramkowe prowadzenie. Jego uderzenie z dystansu na rzut rożny wybił bramkarz Pilicy.

Mechanik Radomsko – Pilica Koniecpol 3:2 (2:1)