Czarni Rząśnia dalej od IV ligi

Wpadka Czarnych Rząśnia. Wicelider sieradzkiej klasy okręgowej przegrał nieoczekiwanie na swoim boisku z Piastem Błaszki 1:2 (1:2) i traci w ligowej tabeli trzy punkty do liderującej Jutrzenki Warta.Obie drużyny spotkają się już w sobotę (11 maja) na boisku w Rząśni. W rundzie jesiennej piłkarze Juve okazali się lepsi od Czarnych wygrywając mecz 2:1.

Mecz w Rząśni rozstrzygnął się już w pierwszej połowie. Goście objęli prowadzenie w 17. minucie po golu z rzutu karnego. Jedenastkę wykorzystał Adrian Sroczyński, lider klasyfikacji skutecznych sieradzkiej klasy okręgowej. Na 2:0 podwyższył Kamil Majchrowski. Gospodarze odpowiedzieli tuż przed przerwą golem Szymona Piotrowskiego. Podopieczni trenera Tomasza Filipiaka mieli całą drugą połowę na odrobienie strat, ale obrona błaszkowian nie dała się zaskoczyć i niespodzianka stała się faktem.

Czarni Rząśnia – Piast Błaszki 1:2 (1:2)
Bramki: Szymon Piotrowski 40 – Adrian Sroczyński 17-rzut karny, Kamil Majchrowski 30