Emocjonujący mecz w Kleszczowie

Orkan Buczek kontynuuje świetną serię meczów w IV lidze łódzkiej. Pod wodzą Marcina Węglewskiego to zupełnie inny zespół niż w rundzie jesiennej. Piłkarze z Buczku grają skutecznie, widowiskowo i seryjnie punktują. W przyszłym sezonie będą liczyć się w walce o awans do III ligi. W środę, w meczu 32. kolejki, pokonali w Kleszczowie Omegę 2:1 (1:0).

Orkan objął prowadzenie już w 4. minucie po trafieniu Szymona Kuleszy. Nie popisali się przy tym trafieniu obrońcy Omegi, którzy nie potrafili wybić piłki z własnego pola karnego. Gospodarze mogli wyrównać w pierwszej połowie, ale pod bramką Orkana brakowało skuteczności. Kilka minut po wznowieniu gry było 2:0. Tym razem Pawła Wiśniewskiego pokonał Michał Lewandowski. Chwilę później kontaktowego gola strzelił Przemysław Szewczyk. Później to Omega nadawała ton wydarzeniom na boisku, ale świetny mecz rozgrywał między słupkami Krystian Wojtczyk. Wygrał pojedynek sam na sam z Bartłomiejem Trzebońskim. Obronił także piękny strzał z rzutu wolnego Mateusza Roczka. W ostatnim kwadransie Orkan grał z przewagą jednego zawodnika po czerwonej kartce Adriana Ociepy. Kilka razy mógł zdobyć bramkę na 3:1, ale świetnie bronił Paweł Wiśniewski.

Omega Kleszczów – Orkan Buczek 1:2 (0:1)
Bramki: Przemysław Szewczyk 50 – Szymon Kulesza 4, Michał Lewandowski 49

Omega: Paweł Wiśniewski – Roczek ż, Niedbała, Hrynkiv, Ochocki (90′ Nowak) – Miarka, Pieniążek (67′ Ociepa cz), Wiewiórowski, Wieloch (46′ Załęski), Szewczyk – Trzeboński

Orkan: Wojtczyk – Kaflowski (78′ Stolarczyk ż), Zalepa ż, Kowalski, Konstańczuk – Rakowski ż, Niciak (54′ Mizera), Norbert Dregier (61′ Jakub Dregier), Kulesza ż, Berłowski (81′ Cukiernik) – Lewandowski