Warta odwróciła losy deszczowego meczu

Trzecioligowa Warta Sieradz wygrała pierwszy w tym sezonie mecz o punkty na stadionie MOSiR. W sobotnie popołudnie podopieczni trenera Krzysztofa Orzeszka pokonali w spotkaniu toczonym strugach deszczu Jagiellonię II Białystok 2:1, choć przegrywali 0:1. To czwarte zwycięstwo sieradzan w meczu grupy pierwszej III ligi.

Pierwsza połowa spotkania toczyła się pod dyktando gości, ale zakończyła się bez goli. W 68. minucie przyjezdni wyszli na prowadzenie, a bramkarza sieradzan zaskoczył Szymon Pankiewicz. Warta ekspresowo wyrównała po golu z rzutu karnego Damiana Ślesickiego. W 84. minucie bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Bartłomiej Kręcichwost. Nie był to jednak koniec emocji, bo przyjezdni mieli doskonałą sytuację do wyrównania. Minutę przed końcem sędzia podyktował rzut karny dla Jagiellonii II. Dawid Polkowski trafił jednak w poprzeczkę.

Warta Sieradz – Jagiellonia II Białystok 2:1 (0:0)
Bramki: Damian Ślesicki 72-karny, Bartłomiej Kręcichwost 84 – Szymon Pankiewicz 68

Warta: Zdeb – Karlikowski, Pietrzak (90+3′ Maćczak), Ślesicki, Trubnikow (73′ Lis) – Oyedele (61′ Popczyk), Knap (90+3′ Przybył), Gandziarowski, Sójka – Piela, Kręcichwost (90+3′ Pawlak).