Omega bezbłędna na własnym stadionie

W piątkowym spotkaniu 22. kolejki IV ligi łódzkiej Omega Kleszczów pokonała przed własną publicznością ŁKS III Łódź 2:1 (2:1) rewanżując się tym samym za jesienną porażkę w Łodzi. To trzecia domowa wygrana w tej rundzie zespołu prowadzonego przez Jacka Berensztajna. Wszystkie bramki w tym meczu padły w pierwszej odsłonie.

Przez pierwsze 20 minut żadna z drużyn nie stworzyła podbramkowej sytuacji, a później do głosu doszedł ŁKS III, który zamknął Omegę na własnej połowie. Efektem była piękna bramka Wiktora Czerwińskiego. Omega odpowiedziała w najlepszy możliwy sposób. W 38. minucie na strzał z dystansu zdecydował się Przemysław Szewczyk i Jakub Pawlak zmuszony był wyjąć piłkę z siatki. Cztery minuty później było 2:1. W pole karne dośrodkował Mateusz Roczek, a piłkę przeciął Mateusz Miarka.

Po zmianie stron obie drużyny stworzyły sobie bramkowe sytuacje, a najbliżej zdobycia gola był Jakub Wojciechowski. Piłka po jego uderzeniu trafiła w poprzeczkę. W czwartej minucie doliczonego czasu gry w sytuacji sam na sam znalazł się Bartosz Pieniążek. Zdaniem sędziego symulował jednak faul w polu karnym.

Omega Kleszczów – ŁKS III Łódź 2:1 (2:1)
Bramki: Przemysław Szewczyk 38, Mateusz Miarka 42 – Wiktor Czerwiński 29

Omega: Wiśniewski – Roczek ż (74′ Michalak), Hrynkiv ż, Niedbała, Ochocki ż – Załęski ż, Pieniążek, Kowalski (74′ Wiewiórowski), Szewczyk (90′ Polujanski) – Trzeboński (90′ Węglewski), Miarka (90′ Nowak)

ŁKS III: Pawlak – Koszur, Książek (46′ Klajnert), Podmajstrzy ż (75′ Misztalski), Czerwiński (46′ Lambrecht) – Chałaj (70′ Maksymilian Wojciechowski), Kajszczak, Jakubczak, Popławski – Jakub Wojciechowski (78′ Frakowski), Figurski (46′ Marczak)