Udana piłkarska majówka w Szydłowie

Derby powiatu piotrkowskiego w klasie A pomiędzy Grabką Grabica i Pionierem Baby przyciągnęły na odnowiony obiekt w Szydłowie dziesiątki kibiców. Pierwszomajowy mecz rozpoczął się od wymiany szalików pomiędzy prezesami klubów Mirosławem Królem i Markiem Kraską, a wzruszony prezes Pioniera obdarował kilka osób okolicznościowymi kubkami.

Otrzymali je, między innymi, Arkadiusz Nowak – jeden z najbardziej zasłużonych sędziów na terenie piotrkowskiej delegatury ŁZPN oraz grający w barwach Grabki Jacek Berensztajn.

Marek Kraska zapowiadał, że Pionier zawiesi Grabce wysoko poprzeczkę i słowa dotrzymał. W 23. minucie goście prowadzili 2:0 po trafieniach Piotra Kopcia i Piotra Wójcika. W 29. minucie na 1:2 gola zdobył Szymon Nowak, a chwilę później wyrównał z karnego Berensztajn. Tuż przed przerwą Pionier ponownie jednak wyszedł na prowadzenie 3:2 po strzelanym na raty rzucie karnym. Piłkę w bramce umieścił Piotr Wójcik.

I ten wynik utrzymywał się do 84. minuty. Końcówka należała jednak do Grabki. Na 3:3, po fatalnym błędzie bramkarza, wyrównał Patryk Wojciechowski. W doliczonym czasie gry rzut wolny z 40 metrów wykonywał Berensztajn. Kopnął tak sprytnie, że golkiper Pioniera odbił piłkę przed siebie. Dopadł do niej Mateusz Król i zapewnił Grabce trzecią wygraną z rzędu.

Dumny jestem z Pioniera, który walczył dzisiaj dzielnie, ale piłka taka właśnie jest – mówił po spotkaniu Marek Kraska – wieloletni prezes klubu z Bab. Po spotkaniu rozpalono wielkiego grilla, a zapachy smażonych specjałów roznosiły się jeszcze długo po Szydłowie i okolicy.

Grabka Grabica – Pionier Baby 4:3 (2:3)
Bramki: Szymon Nowak 29, Jacek Berensztajn 35-karny, Patryk Wojciechowski 84, Mateusz Król 90 – Piotr Kopeć 21, Piotr Wójcik 23, 39-karny