Gol debiutanta osłodził przegraną

W ostatnim wyjazdowym spotkaniu w kończącym się sezonie PKO Ekstraklasy ŁKS Łódź przegrał na wyjeździe z Zagłębiem Lubin 1:2 (0:1). Już w doliczonym czasie gry honorową bramkę dla drużyny Marcina Matysiaka zdobył debiutujący na boiskach najwyższej klasy rozgrywkowej Aleksander Iwańczyk. Kilka godzin przed meczem ŁKS ogłosił wykupienie piłkarza z Legii Warszawa.

Wynik spotkania otworzył w 7. minucie Dawid Kurminowski, a na na 2:0 prowadzenie Zagłębia podwyższył Mateusz Grzybek w 58. minucie. Łodzianie grali jednak do końca o chociażby honorową bramkę. I to się udało wspomnianemu wyżej Iwańczykowi. 17-latek w doliczonym czasie gry pokonał Sokratisa Dioudisa. Kilka minut wcześniej drugą żółtą kartkę obejrzał Kacper Chodyna i gospodarze w końcówce grali w osłabieniu.

ŁKS pożegna się z PKO Ekstraklasą w sobotę (25 maja) kiedy to zagra na Stadionie imienia Władysława Króla ze Stalą Mielec. Początek meczu zaplanowano na 17:30.

Zagłębie Lubin – ŁKS Łódź 2:1 (1:0)
Bramki: Dawid Kurminowski 7, Mateusz Grzybek 58 – Aleksander Iwańczyk 90

ŁKS: Bobek – Dankowski, Mammedov, Gulen, Tutyskinas ż – Głowacki (67′ Młynarczyk ż), Pirulo (85′ Hoti), Ramirez ż (73′ Iwańczyk), Louveau (67′ Koprowski ż), Szeliga – Janczukowicz (46′ Tejan)