Świetny finisz dał wygraną Widzewowi

Widzew Łódź do 70 minuty przegrywał w Radomiu z Radomiakiem 0:1 i niewiele wskazywało na to, że zakończy sezon 2023/2024 wygraną. Drużyna Daniela Myśliwca wrzuciła jednak w końcówce szósty bieg i strzeliła trzy bramki. Do wyrównania doprowadził Fran Alvarez, chwilę później prowadzenie dał łodzianom Jordi Sanchez, a w 90. minucie wynik ustalił Dominik Kun.

W pierwszej połowie kibice obejrzeli jedną bramkę, a Rafała Gikiewicza pokonał Luis Machado. Do 70 minuty gospodarze utrzymywali ten wynik, ale później nastąpiła prawdziwa remontada widzewiaków.

Z 46 punktami w 34 meczach Widzew zajął w końcowej tabeli PKO Ekstraklasy dziewiąte miejsce. Wygrał 13 razy, siedem razy zremisował i czternastokrotnie schodził z boiska pokonany. Przed działaczami teraz gorący okres dopinania kontraktów, a cele Widzewa na przyszły sezon będą ambitne.

Radomiak Radom – Widzew Łódź 1:3 (1:0)
Bramki: Luis Machado 34 – Fran Alvarez 70, Jordi Sanchez 73, Dominik Kun 90

Widzew: Gikiewicz – Milos, Żyro, Ibiza, Luis Silva – Nunes ż (66′ Klimek), Fran Alvarez (88′ Kun), Hanousek ż, Diliberto ż (46′ Jordi Sanchez), Cybulski (80′ Tkacz) – Rondić.