Omega postawiła się wiceliderowi

Bardzo dobre spotkanie obejrzeli kibice w Kleszczowie gdzie miejscowa Omega zmierzyła się z Widzewem II Łódź w ramach 30. kolejki IV ligi łódzkiej. Drużyna Jacka Berensztajna zawiesiła wiceliderowi wysoko poprzeczkę, a przy odrobinie szczęścia mogła urwać punkty. Jedyną bramkę meczu strzelił w doliczonym do pierwszej połowy czasie Daniel Mąka.

Już po 120 sekundach mogło być 1:1. Obie drużyny stworzyły sobie dogodne sytuacje, ale na wysokości zadania stanęli bramkarze: Jakub Mistygacz (Widzew II) i Paweł Wiśniewski (Omega). Z biegiem czasu do głosu zaczął dochodzić Widzew II, ale Omega starała się również stwarzać bramkowe sytuacje. W 42. minucie w słupek trafił Mateusz Miarka. To zemściło się w ostatniej akcji pierwszej połowy kiedy piękną akcją i celnym strzałem popisał się Daniel Mąka.

Po zmianie stron obraz gry uległ zmianie. Widzew II większość czasu spędził na połowie Omegi, ale fantastyczny mecz rozgrywał Paweł Wiśniewski. Gospodarze mogli wyrównać w końcówce, ale Miarka nie wykorzystał bardzo dobrego podania od Krzysztofa Michalaka. Widzew II miał w 88. minucie rzut karny. Mąka poślizgnął się jednak przy oddaniu strzału i fatalnie spudłował. Widzewiacy kończąc mecz w Kleszczowie nasłuchiwali wieści z Brzezin. Start prowadził do przerwy z Sokołem Aleksandrów 1:0, ale ostatecznie przegrał 1:3. A to oznacza status quo na szczycie tabeli.

Omega Kleszczów – Widzew II Łódź 0:1 (0:1)
Bramka: Daniel Mąka 45

Omega: Wiśniewski – Roczek (84′ Polujanski), Hrynkiv ż, Niedbała, Ochocki – Michalak (84′ Załęski), Pieniążek (46′ Wiewiórowski), Szewczyk (58′ Ociepa ż), Paweł Kowalski (58′ Nowak) – Miarka, Bartłomiej Trzeboński (84′ Wieloch)

Widzew II: Mistygacz – Kozłowski, Tanżyna, Grzejszczak (46′ Tlaga), Najderek ż (43′ Lenart) – Andrzejkiewicz (86′ Radomski), Chwałowski, Mąka (90′ Przybylski), Zawadzki (71′ Kurzawa), Plichta – Kempski (62′ Preuss)