AKTUALNOŚCI
Z Legią II z pełnym składem i za pół ceny

To będzie już ostatnie spotkanie dla GKS Bełchatów w nieudanej rundzie wiosennej sezonu 2023/2024 w III lidze (grupa I). Brunatni mieli powalczyć o II ligę, ale rzeczywistość szybko zweryfikowała plany. GKS pożegna sezon domowym pojedynkiem z Legią II Warszawa, który odbędzie się w sobotę (8 czerwca) o 17:00. Będzie to mecz czwartej z trzecią drużyną ligowej tabeli.

Brunatni mogą, w przypadku porażki, spaść nawet na siódme miejsce w tabeli. Mają bowiem tylko punkt przewagi nad Pelikanem Łowicz i taką samą zdobycz jak Świt Nowy Dwór Mazowiecki i Lechia Tomaszów. GKS będzie chciał powalczyć o pełną pulę. Tym bardziej, że będzie dysponował praktycznie pełną kadrą. Po dwóch miesiącach przerwy, która spowodowana była kontuzją, w Zambrowie wystąpił Serhij Napolov. Do składu wracają również kartkowicze: Jarosław Trzeboński i Oskar Wójcik. Kibice, którzy zdecydują się obejrzeć ten mecz na GIEKSA Arenie, zapłacą za bilet dużo mniej niż przy okazji poprzednich pojedynków. Dorośli zapłacą bowiem 10 złotych, a bilet ulgowy kosztował będzie 5 złotych.

Mecz z Legią II Warszawa będzie pożegnaniem ze Sportową dla kilku piłkarzy. W GKS szykuje się bowiem przewietrzenie szatni. Prezes klubu Szymon Serwa zdaje sobie sprawę z tego, że obecny skład nie gwarantuje walki o najwyższe cele w przyszłym sezonie i drużyna potrzebuje zmian na kilku pozycjach. Do klubu spływają od menedżerów piłkarskich propozycje zakontraktowania piłkarzy, ale w większości przypadków warunki finansowe są po prostu nie do przyjęcia.

Podobnie sytuacja wygląda z kandydatami na trenera pierwszej drużyny. Wielu szkoleniowców z bogatym CV chce pracować w Bełchatowie. Przynajmniej z dziesięcioma z nich rozmawiał już prezes klubu. Póki co, na ławce trenerskiej zasiądzie w sobotę Patryk Rachwał. Czy po raz ostatni w roli pierwszego trenera GKS? Najbliższe dni przyniosą odpowiedź na to pytanie.

Subskrybuj
Powiadom o

5 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
SKa
8 dni temu

W pierwszej kolejności powinni pozbyć się tego drewniaka z 9 na plecach zwanego omyłkowo napastnikiem

Czesio77
8 dni temu

bartosiak Gwiazda out w koncu

Artem
8 dni temu

Faktycznie ten Mikita przychodzi?

kibic 2
8 dni temu

Dobrze by było

Jack
8 dni temu

Podobno już Ściebura dogadany i jakiś nowy napastnik