GKS Bełchatów zmienił lidera tabeli

GKS Bełchatów prowadzony przez trenera Artura Derbina, po najlepszym w sezonie meczu, wygrał na swoim stadionie z dotychczasowym liderem tabeli ŁKS Łomża, prowadzonym przez Marcina Płuskę 2:0 (1:0). Bohaterem spotkania był strzelec obu goli Bartłomiej Bartosiak. Pierwsza w tym sezonie porażka sprawiła, że zespół z Łomży stracił pierwsze miejsce w tabeli na rzecz Unii Skierniewice.

Publiczność, która licznie stawiła się na bełchatowski stadion oglądała zacięte i emocjonujące spotkanie. Gospodarze wyszli na prowadzenie tuż przed przerwą po golu Bartłomieja Bartosiaka z rzutu karnego. Sędzia podyktował jedenastkę za zagranie jednego z piłkarzy gości ręką we własnym polu karnym.

Bartłomiej Bartosiak podwyższył na 2:0 w 62 minucie.Przyjezdnii nie rezygnowali i walczyli do końca o korzystny wynik. W doliczonym czasie gry zdobyli nawet bramkę, ale sędzia uznał, że strzelec był na spalonym i nie wskazał na środek boiska.

GKS Bełchatów – ŁKS Łomża 2:0 (1:0)

Bramki: Bartłomiej Bartosiak 45 – rzut karny, 62

GKS: Tomkiel – Sarnik, Bartosiński, Czerech, Szymorek – Nowakowski (78′ Wysiński), Golański, Wroński, Napołow (88′ Woźniakowski) – Gryszkiewicz (68′ Kwaczreliszwili), Bartosiak (68′ Niklas).