Unia Skierniewice zdobyła GIEKSA Arenę

Unia Skierniewice umocniła się na pozycji lidera III ligi (grupa I). W prestiżowym pojedynku zespół Kamila Sochy pokonał w Bełchatowie PGE GiEK GKS 2:1 (2:0) i z dorobkiem 19 punktów w ośmiu spotkaniach otwiera tabelę. Po ośmiu minutach przyjezdni wygrywali 2:0. Później jednak do głosu doszedł GKS, ale gospodarzy stać było tylko na honorowe trafienie.

Już w 3. minucie lider tabeli otworzył wynik spotkania. Kamil Sabiłło wykorzystał świetne dogranie piłki w pole karne i nie dał szans Jakubowi Tomkielowi. Minutę później powinno być 1:1. Po podaniu Mateusza Szymorka piłka stanęła jednak w wodzie uniemożliwiając Bartłomiejowi Bartosiakowi skuteczny strzał. W odpowiedzi zaatakowała Unia i po trafieniu głową Konrada Kowalczyka i biernej postawie obrońców padła druga bramka dla gości. Wynikiem 2:0 zakończyła się pierwsza połowa.

Po zmianie stron przewagę uzyskał GKS. W 61. minucie Albert Różycki podyktował jedenastkę dla gospodarzy za faul na Sebastianie Kwaczreliszwilim. Rzut karny na bramkę zamienił Bartłomiej Bartosiak. Gra się otworzyła. Brunatni jeszcze mocniej przycisnęli, a Unia nastawiła się na grę z kontry. Skierniewiczanie powinni strzelić trzeciego gola, ale Sabiłło nie wykorzystał prezentu od Tomkiela i trafił w słupek. GKS nie potrafił zaś sforsować dobrze grającej defensywy gości.

PGE GiEK GKS Bełchatów – Unia Skierniewice 1:2 (0:2)
Bramki: Bartłomiej Bartosiak 61-karny – Kamil Sabiłło 3, Konrad Kowalczyk 8

GKS: Tomkiel – Sarnik, Bartosiński, Czerech, Szymorek – Nowakowski, Golański (84′ Woźniakowski), Wroński (84′ Wysiński), Napolov, Gryszkiewicz (46′ Kwaczreliszwili) – Bartosiak (71′ Niklas)

Unia: Pruszkowski – Cegiełka, Woliński, Szmyd (80′ Rosiński), Melich – Turek (80′ Stępień), Kowalczyk, Czarnecki (70′ Kosior), Papikyan (70′ Kwiatkowski) – Sołtysiński, Sabiłło (80′ Yavorskyi)