Pewne zwycięstwo Concordii Piotrków

Concordia Piotrków zrobiła kolejny krok w kierunku utrzymania w IV lidze łódzkiej. Zespół z Piotrkowa pewnie pokonał przed własną publicznością Start Brzeziny 6:0 (2:0) w meczu 36. kolejki. Goście przyjechali tylko w 11-osobowym składzie.

W bramce Startu po raz kolejny zmuszony był zagrać obrońca Maciej Borowski, a od pierwszej minuty wystąpił prezes Startu Marcin Lindner. Do 24. minuty ambitnie walczący brzezinianie utrzymywali wynik bezbramkowy. Kilka razy zagrozili nawet bramce bronionej przez DSCF3776Kamila Bruchajzera. Przełomowym momentem spotkania była czerwona kartka dla Michała Lecha. Zawodnik Startu sfaulował wychodzącego na czystą pozycję Kamila Kowalczyka. Już sześć minut później było 1:0 dla Concordii. Kowalczyk pewnym strzałem z linii pola karnego pokonał Borowskiego. Drugiego gola dla Concordii zdobył technicznym strzałem Przemysław Kowalski.

Dziesięć minut po wznowieniu gry Concordia podwyższyła prowadzenie. Borowskiego po raz drugi pokonał precyzyjnym strzałem Kowalski. Z minuty na minutę grającemu w dziesiątkę Startowi ubywało sił. W 65. minucie obrońcom gości urwał się Kowalczyk i podwyższył na 4:0. Chwilę później brzezinianie mogli strzelić honorowego gola. Kamil Bruchajzer w świetnym stylu obronił strzał Huberta Mikołajczyka. W odpowiedzi Concordia zdobyła piątego gola. Z najbliższej odległości piłkę w bramce umieścił rezerwowy Dawid Pietrzak. Wynik spotkania ustalił na minutę przed końcem kolejny zmiennik – Piotr Pawełczyk.

Concordia Piotrków – Start Brzeziny 6:0 (2:0)
Bramki: Kamil Kowalczyk 30, 65, Przemysław Kowalski 42, 55, Dawid Pietrzak 70, Piotr Pawełczyk 89

Concordia: Bruchajzer – Kukułka (63′ Pietrzak), Zelcer, Łubowski, Mazurkiewicz – Bąbol (78′ Pawełczyk), Kowalski, Krawczyk (57′ Jaworski), Anikson, Turniak – Kowalczyk (86′ Sobieraj).
Trener: Jakub Pietrykowski

Start: Borowski – Poździej, Jedynak, Grzywacz, Szubert – Rosiak, Knera, Lech cz, Mikołajczyk, Lindner – Walczak.
Trener: Łukasz Bartczak

Sędziował: Tomasz Majkowski (Sieradz). Widzów: 50

Posłuchaj kapitana Concordii Dawida Łubowskiego.

Posłuchaj asystenta trenera Concordii Lecha Świstaka.