PEUK-Roka z Pucharem Lata

Zakończyły się rozgrywki Pucharu Lata organizowane przez piotrkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji. W niezwykle emocjonującym meczu finałowym zespół PEUK-Roka pokonał Starówkę 4:2 (1:0). Bramki dla zwycięzców zdobyli: Jakub Świtalski 2, Paweł Nowak i Marcin Cecotka. Ten ostatni wywalczył tytuł króla strzelców letnich zmagań.

W odróżnieniu od Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej w Pucharze Lata mogli występować piłkarze, który grają w rozgrywkach ligowych. Faworytem finału była Starówka. W jej barwach zobaczyć można było króla strzelców poprzedniego sezonu w piotrkowskiej okręgówce Mariusza Zaora oraz Jakuba Paprockiego (obaj Polonia Piotrków). Okazało się jednak, że nie wystarczyło to do zwycięstwa. Zaor i PaprockiProwadzenie pięknym strzałem dał PEUK-Roce Paweł Nowak i była to jedyna bramka strzelona w pierwszej połowie. Na 2:0 podwyższył kilka minut po przerwie Jakub Świtalski. Kontaktowego gola strzelił Jarosław Szwedowski i zapachniało dogrywką. Minutę później jednak było już 3:1. Świetną asystą popisał się Świtalski, a Marcin Cecotka zachował się jak Miroslav Klose i wykończył akcję kolegi. Starówka odpowiedziała golem Jarosława Fiali, ale tego dnia rywal był po prostu lepszy. Wynik spotkania na 4:2 ustalił Świtalski i przypieczętował zwycięstwo swojej drużyny.

Nie byliśmy faworytami tego spotkania. Wystarczy popatrzeć na zawodników, którzy zagrali w zespole rywala. Nazwiska jednak w piłce nożnej nie grają. Bardzo ważną bramkę zdobył Paweł Nowak i to w pewien sposób ustawiło mecz. Później świetnych kilka akcji pokazał Kuba Świtalski, a bardzo pewnie bronił Tomek Jończyk. To złożyło się na naszą wygraną. Cieszymy się bardzo, a Puchar Lata to kolejna bardzo fajna inicjatywa piotrkowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji – powiedział król strzelców imprezy, Marcin Cecotka.

PEUK-Roka – Starówka 4:2 (1:0)
(Jakub Świtalski 2, Paweł Nowak, Marcin Cecotka – Jarosław Szwedowski, Jarosław Fiala)

PEUK-Roka: Tomasz Jończyk – Maciej Stefański, Paweł Miler, Marek Szamburski, Paweł Nowak, Grzegorz Zielonka, Marcin Cecotka, Damian Rudnicki, Łukasz Lipowski, Przemysłw Wagner, Michał Tokarski, Jakub Świtalski.

Starówka: Jarosław Fiala – Michał Grzelczak, Sebastian Mastalerz, Sylwester Szczepanowski, Cezary Palus, Tomasz Rosiński, Mariusz Zaor, Jarosław Pietras, Michał Czapla, Jakub Paprocki, Dariusz Heppener, Jarosław Szwedowski, Damian Adamus, Dominik Fiala, Mateusz Ciążyński.