Boruta Zgierz wyeliminował Sokoła

Czwartoligowy Boruta Zgierz po zaciętym meczu wygrał z trzecioligowym Sokołem Aleksandrów w spotkaniu IV rundy Pucharu Polski okręgu łódzkiego. Zgierzanie nie wykorzystali wielu sytuacji podbramkowych i dopiero w dogrywce zdołali strzelić zwycięskie gole.

W pierwszej połowie optyczną przewagę posiadali goście, ale nie potrafili zagrozić bramce Mateusza Komorowskiego. Boruta szukał swoich okazji głównie z kontry. Jedyną groźną akcję przeprowadzili zgierzanie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Radosława Wiaderkiewicza z kilku metrów na pustą bramkę nie trafił Sebastian Ceglarz.

Zdecydowanie więcej działo się po przerwie. W 53. minucie bliski szczęścia był Patryk Pietrasiak, ale piłka po jego strzale odbiła się od poprzeczki. Częściej przy piłce utrzymywali się gracze z Aleksandrowa, lecz aktywniejsi w ofensywie byli gospodarze. W 70. minucie przed szansą stanął Krzysztof Baszczyński, ale po dobitce nie trafił w bramkę. W odpowiedzi po bezpośrednim strzale z rzutu wolnego w poprzeczkę trafił Przemysław Woźniczak. W końcówce prawdziwe wejście smoka mógł zanotować Kamil Gil. Nie wykorzystał jednak sytuacji sam na sam z Krystianem Karolakiem i w regulaminowym czasie gry nie padła żadna bramka.

W dogrywce nerwy puściły Przemysławowi Szubertowi, który za usiłowanie kopnięcia rywala został ukarany czerwoną kartką. Boruta wykorzystał grę w przewadze. W 114. minucie ręką w polu karnym zagrał Damian Knera i arbiter podyktował jedenastkę. Rzut karny na gola zamienił chwilę później Sebastian Ceglarz. Zgierzanie poszli za ciosem i trzy minuty później podwyższyli prowadzenie. Sytuację sam na sam z Karolakiem wykorzystał Gil. Na murawie chwilę później pojawił się niespełna szesnastoletni Norbert Błaszczyk, który tym samym zadebiutował w seniorskiej drużynie. Boruta Zgierz wygrał 2:0 i zagra w fazie wojewódzkiej Pucharu Polski.

Boruta Zgierz – Sokół Aleksandrów p. d. 2:0 (0:0)
Bramki: Sebastian Ceglarz 115-karny, Kamil Gil 118

Boruta: Komorowski – Antosik, Antczak (65’ Baszczyński), Retkowski, Plewka – Kowalski, Paluch (85’ Gil), Niewiadomski (85’ Snita ż), Wiaderkiewicz – Cegalrz, Pietrasiak (118’ N. Błaszczyk).

Sokół: Karolak – Knera, Klepczarek, Zwoliński (46’ Osowski), Indraszczyk (33’ Szubert cz 108’) – Pawlak, Pękała (46’ Seweryn) Wrzesiński, Woźniczak – Gołuch, Chojecki.