PGE GKS zremisował z RNK Split

W rozegranym w Belek meczu towarzyskim PGE GKS Bełchatów zremisował z 6. zespołem chorwackiej ekstraklasy RNK Split 2:2 (0:1). Obie bramki dla „Brunatnych” zdobył Maciej Małkowski, który trafił w 75. i 78. minucie. Chorwaci wyrównali w ostatniej minucie po bramce z rzutu karnego – informuje strona gksbelchatow.com.

Jako pierwsi na prowadzenie wyszli w 20. minucie zawodnicy ze Splitu. Pomimo trzech dobrych sytuacji, bełchatowianie nie zdołali w pierwszej połowie wyrównać. Skuteczny okazał się za to Maciej Małkowski, który w ciągu trzech minut wykorzystał podania Łukasza Wrońskiego i Sebastiana Olszara. Decydujące trafienie Chorwaci zadali w 90. minucie z rzutu karnego i mecz zakończył się remisem 2:2.

Był to pierwszy sparing „Brunatnych” podczas zgrupowania w Turcji. W konfrontacji z rywalem, który jesienią dopiero w fazie play-off Ligi Europejskiej odpadł z Torino, trener Kamil Kiereś wypróbował łącznie 24 zawodników w ustawieniu 4-2-3-1. Z powodu przeziębienia nie wystąpił dziś Arkadiusz Piech, a także Szymon Sawala, Damian Szymański i Błażej Telichowski, którzy pracują indywidualnie z fizjoterapeutą.

PGE GKS Bełchatów – RNK Split 2:2 (0:1)
Bramki dla PGE GKS: Maciej Małkowski 75, 78

PGE GKS Bełchatów – I połowa: Emilijus Zubas – Adrian Basta, Seweryn Michalski, Marcin Flis, Mateusz Szymorek – Pavel Komolov, Patryk Rachwał – Michał Mak, Kamil Wacławczyk, Andreja Prokić  – Bartosz Ślusarski.

II połowa: Arkadiusz Malarz – Alexis Norambuena, Paweł Baranowski, Seweryn Michalski (70′ Piotr Witasik), Adam Mójta – Pavel Komolov (65′ Kamil Poźniak), Grzegorz Baran – Łukasz Wroński (80′ Paweł Zięba), Kamil Wacławczyk (75′ Bartłomiej Bartosiak), Maciej Małkowski – Sebastian Olszar (85′ Robert Dadok).

Następny mecz kontrolny PGE GKS Bełchatów rozegra z serbskim FK Rad w czwartek 29 stycznia o 15:00 miejscowego czasu.

Źródło: gksbelchatow.com