Widzew pokonał czwartoligowca

W przedostatnim sparingu przed rundą rewanżową I ligi Widzew Łódź pokonał w Byczynie czwartoligowego Górnika Konin 3:0 (2:0). Bramki dla drużyny Wojciecha Stawowego zdobyli: Bartosz Brodziński, David Kwiek i Maksym Kowal. Jak donosi portal widzewlodz.pl łódzka drużyna przez cały mecz posiadała ogromną przewagę.

Jeszcze przed upływem pierwszego kwadransa na listę strzelców wpisał się Bartosz Brodziński. Chwilę później było już 2:0. Cudownym lobem zza pola karnego popisał się David Kwiek. Piłka po jego uderzeniu wpadła w okienko bramki strzeżonej przez golkipera rywala.
Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Widzew atakował, Górnik głównie się bronił. Trener łodzian wymienił w przerwie aż dziesięciu zawodników. Na placu gry z piłkarzy, którzy rozegrali pierwsze 45. minut, pozostał jedynie Kwiek. Po wznowieniu nie trzeba było długo czekać na kolejnego gola. W 52. minucie na listę strzelców wpisał się Maksym Kowal. Ustalił wynik na 3:0.

Widzew Łódź – Górnik Konin 3:0 (2:0)
Bramki: Bartosz Brodziński 12, David Kwiek 13, Maksym Kowal 52

Widzew: (I połowa) Perdjić – Brodziński, Nowak, Mroziński, Kimura – Zgarda, Straus, Nisho, Batrović, Kwiek – Rybicki.
(II połowa):  Krakowiak – Lisowski, Injac, Bernhardt, Wrzesiński – Janiec, Kasperkiewicz, Rozwandowicz, Kowal, Kasprzak – Kwiek.

Źródło: widzewlodz.pl