Zawisza Rzgów wreszcie zwycięski

Mistrz jesieni IV ligi łódzkiej Zawisza Rzgów wygrał w swoim kolejnym meczu kontrolnym w okresie przygotowawczym z liderem łódzkiej klasy okręgowej Włókniarzem Pabianice 3:2 (1:0). Spotkanie zostało rozegrane na obiekcie ChKS przy ulicy Kosynierów Gdyńskich w Łodzi.

Podopieczni trenera Roberta Świerczyńskiego bardzo szybko ponieważ już 6. minucie objęli prowadzenie. Golkipera Włókniarza pokonał Michał Osiński. Szybko strzelona bramka praktycznie ustaliła dalszy przebieg pierwszej części meczu. Pojedynek był wyrównany z lekkim wskazaniem na drużynę ze Rzgowa. Obie ekipy miały okazję na gola jeszcze przed przerwą, ale nie potrafiły skutecznie wykończyć swoich akcji.

Worek z bramkami rozwiązał się dopiero pod koniec drugiej połowy. Najpierw wyrównującego gola zdobyli piłkarze Włókniarza. Następnie na listę strzelców wpisał się Damian Pietrzko, a zaraz po nim Sławomir Lukanović. Pabianiczan stać było jedynie na kontaktowe trafienie, które nie wpłynęło już znacząco na końcowy rezultat.

Zawisza Rzgów – Włókniarz Pabianice 3:2 (1:0)
Bramki dla Zawiszy:
Michał Osiński 6, Damian Pietrzko 79, Sławomir Lukanović 82

Zawisza: I połowa: Magini – Madejski, Poros, Czernik, Górski – Jóźwiak, Marcioch, Mielczarek, Drożdż, Osiński – Rechciński, II połowa: Zieliński – Lukanović, Czernik, Osiński, Górski – Strzałkowski, Pokorski, Pietrzko, Skupień, Jankiewicz – Wiśniewski.