Olaf Okoński dał zwycięstwo

Nie było niespodzianki w meczu otwierającym 23. kolejkę IV ligi łódzkiej pomiędzy Nerem Poddębice a Piastem Błaszki. Lider rozgrywek wygrał z zamykającym tabelę beniaminkiem z Błaszek 2:0 (0:0). Zwycięstwo gospodarzom nie przyszło jednak łatwo. Trzy punkty Nerowi zapewnił Olaf Okoński, który w drugiej połowie strzelił obie bramki.

Jeśli gospodarze spodziewali się łatwego pojedynku to mocno się rozczarowali. W piątkowy wieczór w Byczynie goście zawiesili poprzeczkę faworytom naprawdę bardzo wysoko. Przyjezdni grali ofiarnie w obronie i przeprowadzali przemyślane kontry. Niespodziewanie pierwsza odsłona zakończyła się bezbramkowym remisem.

W drugiej połowie Ner miał problemy z wykończeniem akcji. Urwanie punktów liderowi w przypadku Piasta z każdą chwilą zaczęło robić się coraz bardziej realne. Po ponad godzinie gry dał jednak o sobie znać Olaf Okoński. Napastnik gospodarzy wyprowadził poddębiczan na prowadzenie, a w końcówce ustalił ostateczny rezultat i zapewnił faworytowi komplet punktów.

Ner Poddębice – Piast Błaszki 2:0 (0:0)
Olaf Okoński 65, 87

Ner: Sokołowicz – Owczarek, Dopierała, Gniadzik, Tonn – Paluch (71′ Świątkiewicz), Bogołębski (19′ Kubiak), Woźniak, Pabjańczyk, Jurkowski (46′ Jarczewski) – Okoński (87′ Wojtczak).

Piast: Kamańczyk – Rymarski, Armatys, P. Kaczmarek (81′ Przeździęk) – Zając, Sołtysiak, Wiktorowski, Konieczny (76′ Helt), Gil (62′ Fedoruk), Stępiński, M. Kaczmarek.

Źródło: nerpoddebice.futbolowo.pl