KS Sand Bus Kutno blisko awansu

Wydaje się, że losy awansu do klasy okręgowej z III grupy łódzkiej klasy A zostały rozstrzygnięte w minioną niedzielę (26 kwietnia). Liderujący KS Sand Bus Kutno pokonał wicelidera z Sarnowa 2:0. Potknięcie GLKS wykorzystała Krośniewianka przesuwając się na drugie miejsce.

Niedzielny mecz na szczycie zgromadził na trybunach około 200 osób. Spotkanie stało na wysokim poziomie. W pierwszej połowie kutnowianie częściej utrzymywali się przy piłce, natomiast gospodarze skupili się na grze z kontrataku. Po zmianie stron konfrontacja dwóch czołowych ekip stała się jeszcze ciekawsza. Sarnowian przed utratą gola dwukrotnie uratowała poprzeczka. W odpowiedzi dwukrotnie w sytuacji sam na sam z golkiperem KS pomylił się Krzysztof Stachlewski. Goście dopięli swego dopiero w 74. minucie, kiedy to dośrodkowanie z rzutu wolnego wykorzystał Piotr Kierus. Przyjezdni dobili rywala na dwie minuty przed zakończeniem regulaminowego czasu gry, a bramkę po uderzeniu z okolic dwudziestego piątego metra zdobył Bartosz Kaczor.

GLKS Sarnów/Dalików – KS Sand Bus Kutno 0:2 (0:0)
Bramki: Piotr Kierus 74, Bartosz Kaczor 88

GLKS Sarnów/Dalików: Marciniak – Kowalczyk, Grzelak, Paczkowski – Jesionowski, Wijata, Olczak (58′ Michalak), Makowski (78′ Grabski) – Dominowski, K. Stachlewski

KS Sand Bus Kutno: Wojtczak – Maśliński (67′ Michalski), Kaczor, Żemigała (70′ Ławniczak), Walczak – Pokorski (15′ Góralczyk), Grzegorek, Jakubowski, Błaszczyk (30′ Kierus), Sobczak – Ziemniak