Kawaleria znów w klasie okręgowej

Kawaleria Tomaszów świętuje awans do piotrkowskiej klasy okręgowej. W rewanżowym spotkaniu barażowym tomaszowianie pokonali w Rozprzy miejscowy zespół Czarnych 3:0 (0:0). O wyniku zdecydował zabójczy pierwszy kwadrans drugiej części spotkania. Goście zdobyli w nim trzy bramki i przesądzili wynik rywalizacji.

Pierwszy mecz w Tomaszowie wygrała Kawaleria 1:0. Tę stratę Czarni mogli odrobić już w pierwszej akcji meczu. Zawodnikowi gospodarzy zabrakło jednak zimnej krwi pod bramką Edwarda Adamczyka. Pierwsza połowa była wyrównana, a żadnej z drużyn nie udało się zdobyć gola.

O wszystkim zdecydowała druga połowa, a właściwie jej pierwszy kwadrans. W 51. minucie szybką akcję całej drużyny wykończył Bartłomiej Gonciarz i Kawaleria objęła prowadzenie. Goście poszli za ciosem. Cztery minuty później było 2:0 po trafieniu Tomasza Stańczyka. Na 3:0 podwyższył Gonciarz w 58. minucie i stało się jasne, że Czarni stracili szanse awansu do klasy okręgowej. Kawaleria awansowała zasłużenie nie tracąc w barażowym dwumeczu nawet jednego gola. Rozstrzygnęła się również rywalizacja o awans do piotrkowskiej klasy A. Po remisie 1:1 w Wolicy piłkarze LKS Radzice pokonali na własnym boisku Alfę Kleszczów 2:0 (1:0) i to oni zagrają o klasę wyżej.

Czarni Rozprza – Kawaleria Tomaszów 0:3 (0:0)
(Bartłomiej Gonciarz 51, 59, Tomasz Stańczyk 54)
(pierwszy mecz 1:0, awans Kawaleria)

LKS Radzice – Alfa Kleszczów 2:0 (1:0)
(pierwszy mecz 1:1, awans LKS Radzice)