Lechia wygrała na Konwiktorskiej!

Lechia Tomaszów nowym liderem III ligi łódzko-mazowieckiej. W spotkaniu 10. kolejki podopieczni Dariusza Rogulskiego pokonali w Warszawie miejscową Polonię 2:1 (2:1). Na bramkę Mariusza Marczaka odpowiedzieli Krystian Kolasa i niezawodny Marcin Mirecki.

Pierwszy kwadrans należał do Polonii, która przeprowadziła kilka groźnych akcji pod bramką Konrada Przybylskiego. Przewagę gospodarzy udokumentował w 16. minucie Mariusz Marczak wykorzystując świetne dogranie piłki od Zbigniewa Obłuskiego. Lechia nie załamała się takim obrotem sprawy i po stracie bramki przejęła inicjatywę. W 33. minucie zamieszanie w polu karnym gospodarzy wykorzystał Krystian Kolasa i doprowadził do wyrównania. Osiem minut później dał o sobie znać Marcin Mirecki. Fantastyczny strzał z woleja omal nie rozerwał siatki i do szatni Lechia schodziła prowadząc 2:1.

Po przerwie tempo gry siadło, a Lechia starała się utrzymywać piłkę jak najdalej od własnego pola karnego. W 71. minucie po jednym z kontrataków bliski podwyższenia wyniku był Jardel. Nie wykorzystał jednak sytuacji sam na sam z Przemysławem Kazimierczakiem. Lechia dowiozła korzystny wynik do ostatniego gwizdka sędziego i mogła cieszyć się z drugiej wyjazdowej wygranej w tym sezonie. Wygranej, która dała awans na pierwsze miejsce w tabeli.

Polonia Warszawa – Lechia Tomaszów 1:2 (1:2)
Bramki: Mariusz Marczak 16 – Krystian Kolasa 33, Marcin Mirecki 41

Lechia: Przybylski – Cyran, Matuszczyk, Magdoń, Majchrowski – Kolasa (68′ Cieślik), Żytek, Maksymilian Rozwandowicz, Mirecki (85′ Matysiak) – Jardel (76′ Szymczak), Jakub Rozwandowicz (89′ Stańdo)