Cztery bramki Kamila Zielińskiego

Zwycięski debiut na ławce trenerskiej RTS Widzew Łódź zanotował Marcin Płuska. Jego podopieczni wygrali na obiekcie Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Łodzi ze Stalą Głowno 5:1 (2:1) w spotkaniu 11. kolejki IV ligi łódzkiej. Zwycięstwo łodzianom zapewnił Kamil Zieliński, który strzelił dla gospodarzy cztery bramki.

Spotkanie z beniaminkiem od samego początku ułożyło się po myśli gospodarzy. Już w 4. minucie świetne podanie Aleksandra Majerza pewnie wykorzystał Kamil Zieliński. Napastnik łodzian chwilę później po raz drugi wpisał się na listę strzelców i wszystko wyglądało na to, że RTS Widzew rozstrzygnie losy tego pojedynku już po pierwszej odsłonie. Scenariusz jednak był podobny do ostatnich meczów łodzian. Inicjatywę przejęli piłkarze Stali, którzy szybko chcieli odrobić straty. W 10. minucie kontaktowego gola strzelił Przemysław Szubert i przyjezdni poczuli swoją szansę na korzystny rezultat. Do przerwy jednak gospodarze utrzymali jednobramkowe prowadzenie – 2:1.

Druga odsłona była prawdziwym piłkarskim popisem snajpera gospodarzy Kamila Zielińskiego. Napastnik łodzian w 54. minucie skompletował hat-tricka, a niecały kwadrans później strzelił czwartego gola. Od tego momentu RTS Widzew kontrolował przebieg rywalizacji i zwolnił tempo gry. Stal była bezradna i nie potrafiła przeprowadzić żadnej groźnej akcji. W 88. minucie końcowy rezultat na 5:1 ustalił Nikodem Kasperczak.

RTS Widzew Łódź – Stal Głowno 5:1 (2:1)
Bramki: Kamil Zieliński 4, 6, 54, 68, Nikodem Kasperczak 88 – Przemysław Szubert 10

Widzew: Sokołowicz – Pietras, Czaplarski, Bednar, Bartos (38′ Milczarek) – Okachi, Kralkowski, Rachubiński, Majerz (45′ Kozieł), Budka (50′ Świątkiewicz) – Zieliński (78′ Kasperczak).

Stal: Smurzyński – Suchenek, Tomczyk, Kluska, Kret (75′ Knys) – Gibała, Mospinek, Florczak, P. Ignatowski (72′ Głowiński) – Szubert (80′ Waśkiewicz), Fortuna.