Polonia wywiozła komplet z Zelowa

Szósty mecz w tym sezonie wygrała Polonia Piotrków, która w spotkaniu 12. kolejki IV ligi łódzkiej pokonała w Zelowie miejscowego Włókniarza 2:1 (0:0). Po pierwszej bezbramkowej połowie kibice obejrzeli w drugiej odsłonie trzy bramki. Decydujące okazało się trafienie Adriana Malickiego, które zapewniło zespołowi Roberta Grzesiuka kolejny komplet punktów.

Derby okręgu piotrkowskiego były zaciętym widowiskiem i w pierwszej połowie nie przyniosły bramek. Oba zespoły stworzyły sobie kilka sytuacji podbramkowych, ale bardzo dobrze spisywali się między słupkami Grzegorz Robakiewicz (Włókniarz) i Filip Błażejewski (Polonia).

Druga połowa była znacznie ciekawsza. W 56. minucie wynik spotkania otworzył wprowadzony po przerwie za Mariusza Zaora Daniel Potakowski. Podrażniony Włókniarz rzucił się do odrabiania strat i w 75. minucie do remisu doprowadził Norbert Dregier. Zespół Tomasza Fiszera nie zamierzał na tym poprzestawać i chciał zgarnąć pełną pulę. Piłkarskie szczęście uśmiechnęło się jednak do Polonii. Na dziesięć minut przed końcem decydującego gola zdobył Adrian Malicki i to goście z Piotrkowa cieszyli się po ostatnim gwizdku z kompletu punktów.

Włókniarz Zelów – Polonia Piotrków 1:2 (0:0)
Bramki: Norbert Dregier 75 – Daniel Potakowski 56, Adrian Malicki 80

Włókniarz Zelów: Robakiewicz – Ratajczyk, Piotrowski ż, Muszyński ż, Kaliski – Jarosiński (87′ Adrian Krajda), Grzelak, Górzawski, Norbert Dregier, Jakub Dregier – Bednarek

Polonia Piotrków: Błażejewski – Jarzembowski, Batata, Jakubiak ż, Kukułka – Zaor (46′ Potakowski), Gul, Malicki, Paprocki (90′ Lenarcik), Kowalczyk – Ulfik (90′ Dura)