RTS Widzew zagrał w Warcie na piątkę

Nie do zatrzymania są piłkarze RTS Widzew Łódź w rozgrywkach IV ligi łódzkiej. Tym razem podopieczni trenera Marcina Płuski pokonali na wyjeździe w spotkaniu 32. kolejki Jutrzenkę Warta 5:0 (4:0). Łodzianie losy meczu rozstrzygnęli już w pierwszej połowie, w której strzelili rywalom cztery gole. Tym samym lider rozgrywek zanotował trzynaste zwycięstwo z rzędu.

Worek z bramkami rozwiązał już w 3. minucie Patryk Strus. W 16. minucie dośrodkowanie Bartłomieja Gromka uderzeniem głową zamknął Princewill Okachi i po raz drugi pokonał Jakuba Pasińskiego. Widzew poszedł za ciosem i w 27. minucie prowadził 3:0. Świetnym bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego popisał się Mariusz Zawodziński. Przed przerwą łodzianom udało się jeszcze strzelić czwartego gola. Uczynił to Robert Kowalczyk, który z bliskiej odległości nie dał szans na obronę golkiperowi.

Po przerwie goście kontrolowali przebieg rywalizacji nie pozwalając Jutrzence na wiele. Podobnie jak kilka dni temu, w spotkaniu z LKS Rosanów Widzew grał spokojnie i nie próbował na siłę atakować. Gospodarze byli bezradni szukając swoich okazji w kontratakach. W 78. minucie końcowy rezultat na 5:0 ustalił Przemysław Rodak i łodzianie z Warty wrócili z trzynastym zwycięstwem z rzędu. Wydaje się, że podopieczni Marcina Płuski mogą powoli świętować awans do III ligi.

Jutrzenka Warta – RTS Widzew Łódź 0:5 (0:4)
Bramki: Patryk Strus 3, Princewill Okachi 16, Mariusz Zawodziński 27, Robert Kowalczyk 43, Przemysław Rodak 78

Jutrzenka: Pasiński – Wolny, Kulczyński, Pawlak, Rymarski – Graczykowski (46′ Woźniak), Dudek – Tomasz Różycki (79′ Nowicki), Maliszewski (81′ Młotkiewicz), Potocki – Rafał Różycki (74′ Sajda).

RTS Widzew: Sokołowicz – Tlaga, Czaplarski, Bargieł, Gromek – Budka (81′ Puchalski), Rodak, Okachi (60′ Kozieł), Strus (74′ Bartos) – Zawodziński (68′ Kaczyński) – Kowalczyk.